Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Hem yapıyor hem satıyor


Taraklı Yenidoğan Mahallesi’nde yaşayan 45 yaşındaki Mehmet Boncuk hem demir tarım aletleri yapıyor hem de köy köy gezip satıyor.

Yenidoğan Mahallesi’nde 3 çocuk babası Mehmet Boncuk demirden tarım aletleri yapıyor. Demircilik mesleğinin vefat eden babasının mesleği olduğun söyleyen Mehmet Boncuk ü “Bir süre bu mesleği yapmadım. Farklı işlerde çalıştım. Elimde bir sanat olduğunu düşünerek demirden farklı tarım aletleri yapıp satmaya başladım. Bir çiftçinin kullandığı çapa, kazma, bel, kürek, nacak, balta gibi el aletleri yapıyorum. Yaptıklarımı da bölgemizde ihtiyaç sahiplerine satıyorum” dedi.   Diğer erkek kardeşlerinin de demir ustası olduğunu belirten Boncuk, “Ben deneyimlerimden ötürü herkese söylüyorum. Eğer bir sanatınız varsa o işi yapın. Başka işlerle uğraşmayın” dedi. 

4 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 835 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU