Günün Tarihi:2 Aralık 2020

‘El birliğiyle sahip çıkalım’


Ulaşım-İş Genel Başkanı Cihad Koray, TÜVASAŞ’ün TÜRASAŞ bünyesinde hizmet verecek olmasıyla hukuki statülerini kaybedeceğini açıkladı.

Milli üretim

Sakaryalı Genel Başkan Koray, “3 Haziran 2020 tarihli 31144 Sayılı Resmi Gazetede TCDD nin Bağlı Ortaklıkları; TÜVASAŞ ,TÜLOMSAŞ ve TÜDAMSAŞ'IN, Ankara merkezli  TÜRASAŞ adıyla kurulan şirketin bünyesine katılması sonrası Ana statüsü ile ilgili  Cumhurbaşkanı kararı yayımlanmıştır. İsimleri geçen bu üç kurum bulunduğu şehirlerin sadece yurt içinde değil yurt dışında tanınan şehirlerin en önde gelen ve tanınan markalarıdır. Her biri TCDD’nin raylı taşıt ihtiyacını dışa bağımlı olmaktan kurtarmış milli üretim yapan kurumlardır. En gencinin yarım yüzyıldan fazla geçmişi olan bu kurumlar TÜRASAŞ'ın bünyesine katılmasıyla mevcut hukuki statülerini kaybetmekle karşı karşıyadır” dedi.

 

Yararlı olmaya

Koray, “Bulunduğu şehirlerin isimleriyle özdeşleşmiş bu kurumların mevcut hukuki statülerinin ve isimlerinin aynı şekilde devam etmesi şehrimize ve çocuklarına çok zarar verecektir. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4. Bölümde yer alan ‘Bağlı Ortaklıklar ve İştirakler’ başlıklı kısmında yer alan ifadeler, bu kurumların mevcut isim ve hukuki statüleri ile TÜRASAŞ'ın bağlı ortaklığı olarak faaliyetlerini sürdürebileceklerinin imkanını veriyor.

TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ mevcut isimleri ve hukuki yapılarıyla TÜRASAŞ'ın bağlı ortaklığı olarak faaliyetlerini sürdürmesi başta şehrimizin çocuklarına, sermayesine, esnafına aynı şekilde yararlı olmaya devam edeceklerdir. El birliği ile kurumlarımıza sahip çıkalım” dedi.

 

4 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 551 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU