Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Online sınav desteği sürüyor


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi uzaktan öğrenme sürecinde Sakaryalı öğrencilerin kazanım eksikliklerini belirlemek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Uzaktan eğitim

LGS VE YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilere her hafta ulaşan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü; 5.,6.,7.,9.,10.,11. sınıf düzeyinde Online Kazanım Sınavının 2.’sini 7 Haziran Pazar günü yaparak öğrencilere desteğini sürdürecek. Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yoğun bir şekilde devam ettikleri uzaktan eğitim sürecinin geri dönüşlerini bu sınavlarla değerlendirdiklerini, bu veriler ışığında eylül ayında yapılması planlanan telafi eğitimlerinin çok daha verimli geçirileceğini belirtti.

 

Toplam 315 soru

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, “5.,6.,7. sınıf düzeyinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden toplam 270 soru ile 9,10,11. sınıf düzeyinde Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya ve Tarih derslerinden toplam 315 soru ile öğrencilerimizin kazanım düzeyleri belirlenecek ve yaptığımız çalışmalara yeni bir yön ve hız kazandıracak” dedi.

 

8-12 Haziran tarihinde

7 Haziran Pazar günü saat 12.00’de başlayacak sınavın tüm gün devam edeceğini, öğrencilerin soru çözümlerine 8-12 Haziran tarihleri arasında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü YouTube kanalından canlı olarak ulaşabileceklerini belirten Durmuş, diğer Online Kazanım Sınavında olduğu gibi bu sınava da yoğun bir katılım beklediklerini ifade etti. Öğrencilerin çalışma azim ve kararlılıklarını destekleyecek olan uygulamamız, onlardan gelen yoğun ilgiyle pekiştirilerek yaz döneminde de aktif bir şekilde yürütülecek. 

5 Haziran 2020 , Cuma Bu haber toplam 700 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU