Günün Tarihi:25 Ekim 2020

Adapazarı HEM kurslarını açıyor


Adapazarı Halk Eğitim Müdürlüğü 8 Haziran Pazartesi günü itibariyle kurslarını açıyor.

Üniversite kursları yok

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 14 Mart’ta kapatılan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Kursları, normal eğitime dönüyor.  Normalleşme süreci kapsamında Adapazarı Halk Eğitim Merkezi, 8 Haziran Pazartesi itibariyle eğitim ve öğretime (destekleme ve yetiştirme kursları hariç) başlayacak. Üniversite sınavına (YKS)  hazırlık kursları hariç tüm kurslar açılacak. 14 Mart ve 8 Haziran arası pandemi dolayısıyla yapılamayan derslerin telafi eğitimleri yapılacak.

 

Başvurular online

Kursların açılışı ile ilgili kursiyerlere seslenen Adapazarı Halk Eğitim Müdürü Abdulvahit Uygar, “Şuan için açılacak olan kurslarımızda 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için net belirsizlik devam ediyor. Diğer kursiyerlerimiz için ise 1 buçuk metre sosyal mesafe, maske ve dezenfekten kuralları kapsamında tüm kurslarımız açılacak. Halkımızdan isteğimiz  başvurularını buraya gelerek yapmalarına gerek yok. Güvenlik açısından “www. adapazarihem.meb.k12.tr” web sayfamızdan online başvurularını yapabilirler. 12 kişilik kadro oluştuğunda kursumuzu açarak kendilerine dönüş yapılacaktır” dedi.

Yeni kurslar

Koronavirüsün yeni kurslar getirdiğini belirten Müdür Uygar, “1 Haziran itibariyle kurumların, kafelerin, restoranların ve kuaförlerin açılmasıyla bakanlık ‘Hijyen, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli’  işlerde çalışanlar için yeni kurslar açılması kararlaştırıldı.  Aynı zamanda Diğer kurslarımıza ek olarak Askeri birliklerler de ‘kalorifer ateşlemeciliği’  ile ilgili kurslarımızda açılıyor.”

Hazırlığımız sürüyor

Şuanda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından bütün kurslarımızı 8 Haziran itibariyle maske-dezenfekten-mesafe üçlüsüne dikkat edecek şekilde serbest bıraktı. Bizde bu doğrultuda Adapazarı Halk Eğitim Merkezimizde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.  Koronavirüse karşı merkezimizde tüm önlemler alınıyor. Sınıflarımız kurallar çerçevesinde tekrar düzenleniyor. Tüm halkımızı kurslarımıza bekliyoruz. Duyarlı olmaları konusunda ricada bulunuyoruz” dedi. 

Adapazarı HEM Müdürü Abdulvahit Uygar ve ekibi açılacak kurslar için yapılacak çalışmalar hakkında toplantı yaptı.

 

6 Haziran 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 5556 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU