Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Dursun çiftinin eve dönüş mutluluğu


Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstünün sokağa çıkmasının yasaklanmasıyla İstanbul’da kızlarının evinde kalan 89 yaşındaki Turhan ve 87 yaşındaki Fatma Dursun sonunda Söğütlü Belediyesinin girişimleriyle evlerine döndü.

İstanbul’da kalmışlardı

Koronavirüs salgını öncesinde Söğütlü Kurudil  Mahallesi’nden  yaşayan en sevilen  yaşlılardan Turhan  (89) ve eşi Fatma Dursun (87)  çifti İstanbul Pendik’deki kızına giderek  hasret gideriyorlardı. Daha sonra şehirler arası yasağı kısıtlaması özellikle 65 yaş üstünün sokağa çıkması yasaklanınca Söğütlü’ye geri dönemediler.

Evimize götürün

Uzun süreden beri kızlarının yanında kalan Turhan Dursun çifti, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten’e haber göndererek, “Söğütlü’deki evimi, bahçemdeki  çiçekleri özledim. Burada sıkılıyorum beni buradan  aldırırsanız, Fatma teyzeni de çok sevindireceksiniz” dedi. Belediye Başkanı Özen bu çağrının üzerine özel bir araç tahsis ederek Pendik’ten   Dursun çiftini aldırarak, doğup büyüdükleri  bahçeli evlerine kavuşturdu.

Mutluluk

Başkan Özten,  “Söğütlü’deki tüm yaşlılar bizlere  emanettir. Onların haklarını hiç bir zaman ödeyemeyiz. Yaşlılarımızın isteklerini bizler emir kabul ederiz.  Turhan amcamızı Fatma teyzemizin de isteklerini yerine getirmenin mutluluğu  yaşıyoruz. Onların duaları her zaman kabul olur. Allah ikisine de sağlıklı ömürler nasip etsin” dedi.

Allah razı olsun

İstanbul Pendik te kızının yanında 3 buçuk ay kalan Turhan Dursun ise,  “Allah kızımdan, damadımdan, torunlarımdan  razı olsun. Bizlere çok iyi baktılar. Ama şehir hayatı bizi sıkar. Evimizin bahçesindeki çiçekleri, yeşillikleri özledik. Belediye Başkanımızdan gösterdiği ilgiden ve tekrar evimize kavuşturduğu içinde Allah razı olsun” dedi

8 Haziran 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 451 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU