Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Ağustos ayında bitecek


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından Karasu Yenimahalle’de devam eden çalışmalar yerinde incelendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyza Mirasyedi, Bolu Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürü Doruk Erdem Öncebe ve beraberindeki ekip, proje hakkında bilgi aldı ve çalışma alanını gezdi. Sakarya Nehri’nin Karadeniz ile buluştuğu yerde kum birikmeleri meydana gelmesi ile bölge balıkçı teknelerinin nehre girişi ve denize çıkışı imkansız hale geliyordu. Nehir ağzında başlayan mendirek ve sahil düzenleme çalışmaları, bakanlık ve bölge yetkilileri tarafından Cumartesi günü yerinde incelendi.

 

’16 yıl bekledik’

Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman da yetkililere bilgi verdi. Nehir ağzı çalışması ve mendirek projesinin 16 yıl sonunda yapılıyor olması büyük bir sorunu ortadan kaldıracağını belirten Karaman, “Sırada, bakanlığın masasında duran balıkçı barınağı projesinin hayata geçmesini bekliyoruz” dedi.

 

İsen’e teşekkür

Nehir ağzı ile Yenimahalle İhsaniye sahilinde meydana gelen 3 kilometrelik erozyonun da, mendirek çalışması ile kum tutmaya başladığını ve eski görünümüne kavuşmasını beklediklerini belirten Ali Osman Karaman, “Projenin hayata geçmesine emeği olan Mustafa İsen’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  Karaman, mendireğin ilk blok taşının önümüzdeki günlerde suya bırakılacağını ve projenin Ağustos ayı sonunda tamamlanmasını beklediklerini de sözlerine ekledi. 

8 Haziran 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 747 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU