Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

Altuğ; ‘Bir dönem daha adayım’


SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, canlı yayında siyasete girmeyi düşünmediğini bir dönem daha SATSO'ya aday olacağını açıkladı.

Büyük sıkıntı

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şehir ve ülke gündemini Haberlisin.com canlı yayınında Genel Yayın Yönetmei Güven Hasbaş'ın sorularını yanıtladı. Altuğ, koronavirüsle mücadele kapsamında fazla rahat davranıldığını belirtirken “Biraz fazla normalleştik. Sapanca’dan geldim yolda insanları görüyorum maske yok, sosyal mesafe yok. Bir kişi 40-50 kişiyi hasta edebiliyor. Bu çok büyük bir sıkıntı” dedi.

 

Çözüm önerileri

Başkan Altuğ, “Biz 2018’in Ağustos ayında bir döviz krizi yaşadık. O zamandan sonra işlerde düzelme başlamıştı ki 17 Mart’ta ilk hastadan sonra ciddi şekilde ekonomimiz yavaşladı.  Tabi bu tüm ülkede ve Sakarya’da çok etkili oldu. Bazı konulara çözüm önerileri istedik, bazıları çözüldü bazıları çözülmeye devam ediyor. O günden beri periyodik olarak her problemi gün içerisinde başkanımıza iletiyoruz” şeklinde belirtti.

 

Bir dönem daha

 “Siyasete girecek misiniz?” sorusunu cevaplayan Başkan Altuğ "Bir dönem daha SATSO'ya aday olacağım. Siyasetin hiçbir yerinde olmayacağım. 15 bin civarında üyemiz var. Her siyasi görüşten üyeleri olan bir kurumun başkanı olarak siyaset sahnesinde yer almayacağım. Ancak bir dönem daha SATSO'ya aday olup sonrasında gençlerin yönetim kadrolarında yer alması için çalışacağım" dedi.

 

Mektup yazacak

SATSO Başkanı A.Akgün Altuğ kararname ile TÜVASAŞ'ın birleştirilmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdığını belirterek, "TÜVASAŞ'ın Ankara merkezli bir şirket bünyesine geçmesinyle ilgili çekincelerimizi yazdık. İlk 500'de ki bir şirketimizi kaybettik. Milli Tren'in imalatında aktif rol oynayan tedarikçiler yeni dönemde ürün satacak mı? Ve birçok hususta çekincelerimizi Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a aktardık. Ulaştırma Bakanımız bize dönüş yaptı. Çekincelerimizi dinledi. Şimdi neler yapılacağını bizde merak ediyoruz. Çekincelerimizin dikkate alınmasını bekliyoruz" dedi. Milli Trenin 29 Mayıs'ta raylara inmemesinin sebebi olarak pandemi sürecinin gösterildiğini belirten Altuğ "Ben yerinde inceledim. Dört dörtlük bir iş çıkmıştı ortaya. En kısa zamanda Milli Trenin raylarda olacağını düşünüyorum. Emin olun devamında neler olacak bizde sizler kadar bilgiye sahibiz" dedi.

 

Dijital dönüşüm

Başkan Altuğ, “Üretimin önemini bu zamanda çok iyi anladık ama sadece üretmek değil artık üretmeyi dijital dönüşümle gerçekleştirmek. AR-GE’yi teknolojiyi işin içine katmak artık çok önemli. Zaten dünya buraya gidiyordu pandemi bu süreci çok hızlandırdı. E-Ticaret ve ihracat ciddi anlamda büyüdü. Biz de üyelerimize E-Ticaret’ten yeni fırsatlar yaratmaya çalışacağız. Zaten eğitim ve seminerlerimiz vardı bunları çoğaltmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

8 Haziran 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 22519 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU