Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

‘Toparlanma bekliyoruz’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki meslek komitelerinin faaliyetlerinin ve sorunlarının görüşüldüğü ‘Meslek Komiteleri Başkanları İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Altuğ, Temmuz ayında piyasalarda toparlanma bekledikleri söyledi.

Toplantıya katılım

Video Konferans eşliğinde, uzaktan erişimle gerçekleştirilen toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş SATSO Yönetim Kurulu Salonu’ndan iştirak etti.

 

Hizmet zinciri

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkanı Talip Kuriş,”Yaşanan Koronavirüs süreciyle ilgili alınan tedbirler nedeniyle, bizler de bir süredir toplantılarımızı online konferans şeklinde gerçekleştiriyoruz.  Toplantı yöntemlerimiz değişse de önemli olan ve öncelikli olan doğru ve ihtiyaç duyulan hizmeti zamanında üyelerimize iletmektir. Daha önce de dile getirdiğim gibi meslek komitelerimiz, bizim hizmet zincirimizin önemli bir halkasıdır. Bu anlamda hepinize pandemi sürecinde gösterdiğiniz hassasiyet için, SATSO’nun çalışmalarını üyelerimizle paylaştığınız, üyelerin sıkıntılarını bizlere aktararak sürekli iletişimde olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Normalleşme süreci

Kuriş, “Mart ayından bu yana hem bireysel, hem de toplum olarak sıkıntılı günlerden geçtik. Umuyoruz ki başlayan normalleşme sürecinin iyi ve doğru yönetilmesi ile bu salgının etkileri en aza indirilecektir.  Bizler hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim. İnşallah bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız” dedi.

 

Üyelerin sorunları

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ise meslek komitelerinin üyelerle iletişimdeki önemine değinerek, “Kasım 2019’da Çin’de başlayan ve mart ayında ülkemize giren kovid-19 sürecinde hepinizle sürekli iletişimdeydik.  Üyelerimizin sorunlarını, süreçte yaşadığı sıkıntıları hep birlikte ele alarak çözmeye gayret ettik. Bu yöndeki çalışmalarımız hala devam ediyor. Sorunları üst kuruluşumuz TOBB’a hızla iletiyoruz” dedi.

 

Çözüm önerileri

Altuğ, “Her zaman dile getirdiğimiz bir şey var. Meslek komitelerimiz üyelerimizle aramızdaki en önemli köprüdür. Bu söylemimiz pandemi döneminde meslek komitelerimizin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Üyelerimizden direk gelen sorunlar ve çözüm önerilerinin yanı sıra komitelerimizin de aktif çalışmaları ve önerileri bunun ispatıdır” dedi.

 

1 Temmuz’da

Altuğ, “Tüm komitelerimiz bu süreçte video konferansla toplantılarına devam etti. Benim de katıldığım bu toplantılarda sektörel sorunların çözümüne katkı sundular. Onlarla işbirliğini aralıksız sürdürmeliyiz. Yaşanan süreçte odamızın yaptığı çalışmalar, üyelerimizin yalnız olmadığını gösterdi. Bu gayreti hep birlikte devam ettirelim. Ayrıca 1 Temmuz 2020 itibariyle sosyal mesafe kuralı çerçevesinde normal komite toplantılarımıza Odamız toplantı salonlarımızda başlayacağız” dedi.

 

Salgın bitmedi

Altuğ, “Ülkemizde normalleşme süreci başladı. Üretim hız kazandı, ticari yaşam canlanmaya başladı. Elbette üç ay öncesinde olduğu kadar hareket henüz söz konusu değil. Ancak, Temmuz ayı itibariyle bir toparlanma bekleniyor. Biz tedbiri elden bırakmadan tüm kurallara riayet ederek çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Salgın sürecinin tamamıyla bittiğini düşünmek ve buna göre hareket etmek şu anda olanaksız görünüyor. Ancak bu süreci çok iyi analiz edip atalete kapılmadan durum tespitini yaparak harekete geçmeliyiz. Biz de oda olarak üyelerimizi bu sürecin getirdiği yenidünya düzenine hazırlamak ve onları yeni küresel rekabete kanalize etmek için çalışmalarımıza başladık. Bu konuda webinarlar düzenliyoruz. İnternet üzerinden eğitimlerin yanı sıra e- ticaret konusunda da bilgilendirme çalışmalarımız hızla devam ediyor.” dedi.

 

İstişare yapıldı

Meslek Komitesi Başkanlarının katıldığı toplantıda koronavirüs süreci ve devamında sektörlerin yaşadığı sıkıntılar ve çözüm önerileri üzerine istişarelerde bulunuldu. Komitelerin çalışmaları, faaliyetlerinde gelinen süreçlere ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

 

9 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 23156 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU