Günün Tarihi:18 Ocak 2021

İl Tarım Müdürü Al görevden alındı


Sakarya’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü 7 aydır vekaleten yürüten Nuri Al görevden alınarak, eski görevi olan Kocaeli İl Müdürlüğü’ne atandı. Sakarya İl Müdürlüğü’ne ise henüz atama yapılmadı.

Kocaeli’deki müdürlük vekaleti esnasında bir firmanın domuz eti çıkan ürünlerini aklamaya yönelik verdiği yazı üzerine sonradan müdür yardımcılığından Kocaeli İl Müdürlüğü’ne atanan Kerim Mete ile birlikte Al hakkında soruşturma açılmıştı. Bu soruşturmadan dolayı da iki isme maaş kesintisi cezası verildi. Al Kocaeli müdür yardımcılığına dönerken, Mete ise Ankara’ya Bakanlık Özel Kalemi emrine verildi.

Neden ceza aldılar?

Domuz etini aklama cezası 1 maaş kesinti

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ürünlerinde domuz eti kullandığı için teşhir ettiği Kocaeli’deki ‘Gurme Gıda’ adlı ünlü firmayı aklamaya çalıştıkları gerekçesiyle haklarında idari soruşturma açılan iki il müdürüne 1 maaş kesinti cezası verildiği öğrenildi.

Kontaminasyon

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın denetimlerinde, Gurme Gıda a firmasının bazı  ürünlerinde domuz eti kullanıldığı tespit edilerek bakanlıkça taklit ve tağşiş yapan firmalar arasında açıklanmıştı. Bun açıklamanın ardından firmaya yaptığı başvuru sonrasında Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün ‘tağşiş değil, bir kontaminasyon’ şeklinde cevap vermesi üzerine soruşturma açılmıştı.

Bakanlık ceza verdi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tamamladığı soruşturma sonrasında ürünlerinde domuz eti çıkan firmayı aklamaya çalıştıkları gerekçesiyle halen Kocaeli İl Müdürü olan dönemin müdür yardımcısı Kerim Mete ile Kocaeli eski İl Müdürü ve halen Sakarya Tarım İl Müdürü olan Nuri Al hakkında 1/8 oranında aylıktan kesme cezası verildiği öğrenildi. Sakarya İl Müdürü Al, soruşturma kapsamında konu ile bir bilgisi bulunmadığını ifade etmişti.

 

10 Haziran 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 596 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU