Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

CHP’den Başkan Yüce’ye bir destek daha


CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Adapazarı SGK kavşağında yapılan katlı kavşak çalışması nedeniyle teşekkür ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye bir destek açıklaması daha yaptı.

Deprem Müdürlüğü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Deprem ve Zemin Araştırma Müdürü Kenan Çolak’ın atanması nedeniyle memnuniyetini dile getiren Başkan Keleş yaptığı yazılı açıklamasında, “CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak birinci derece deprem bölgesi olan Sakarya’da Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğü gibi bir görevde uzmanlık alanı sosyoloji olan bir teknik personelin bulunmasının uygunsuzluğunu defaten dile getirmiştik. Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığının bu konuda değişikliğe giderek, uzmanlık alanıyla uyumlu olarak bir mühendisi bu göreve getirmesini olumlu buluyoruz. Bu konuda da büyükşehir belediye başkanı sayın Ekrem Yüce’nin hatalı bir uygulamada ısrar etmemesi ve önerimize kulak vermesi kıymetlidir” dedi.

 

Dönüşüm alanları

Keleş, “Kentsel Dönüşümde de temel amaç şehir ovasında tarla vasıflı arazilere yeni bina yapılması değil merkezdeki binaların yerinde dönüşümü olmalıdır. Bu esas alınarak ada bazında kentsel dönüşüm alanları belirlenmelidir. Bu konuda her fikir değerlidir. İlgili teknik odaların, sivil toplum kuruluşlarının sürece katılması önemlidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda her türlü desteğe açığız. Sakarya’mızın çıkarına olan her konuda desteğe hazır olduğumuzu bununla birlikte gördüğümüz yanlışlıklar ile ilgili olarak da ikazlarımızı yapmak kararlılığında olduğumuzu da Sakarya kamuoyuna açıklamak isteriz” dedi. Daha önce Başkan Keleş, SGK kavşağında yapılan  katlı kavşak çalışması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce’ey destek vererek teşekkür etmişti.

 

11 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 22806 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU