Günün Tarihi:25 Kasım 2020

İYİ Parti Meclisi terk etti


İYİ Parti Adapazarı Belediye meclis üyeleri, belediyenin hizmet kitabında partilerinin adının ‘İP’ olarak yazılmasına tepki göstererek toplantı salonunu terk etti.

Özür dilenecek bir şey yok

Adapazarı Belediyesi’nin Hizmet Kitapçığında İYİ Parti’li meclis üyelerinin isimlerinin altına ‘İP’ yazılması tepkiye neden olmuş bu duruma başta Milletvekili Ümit Dikbayır olmak üzere partililer tepki göstererek hatanın düzeltilmesini istemişti. Yaşanan polemik dün mecliste sürdü. İYi Partili Meclis Üyeleri, bu hatayı kabul edemeyeceklerin ifade ederek, Başkan Işıksu’dan özür dilemesini istedi. Başkan Işıksu’da, “Bu kitapçık mail halinde kontrol için atıldı. Kontrol edildikten sonra düzeltilir. Özür dilenecek bir şey yok” dedi. 

 

Bir özür bekledik

Bunun üzerine meclisi terk eden üyeler belediye binası önünde açıklama yaptı. İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, “Mecliste böyle bir durum olmasını kesinlikle istemezdik ancak Belediye Başkanı’ndan ve meclis başkanından İYİ Parti’nin isminin İP olarak gösterilmesi konusunda sadece bir özür bekledik. Çünkü bu bizim kurumsal bir hakkımızdır. Kurumsal ismimiz İYİ Parti’dir herhangi bir kısaltması yoktur. Sehven yapıldığına biz İYİ Parti olarak inanmıyoruz. Başkanımızdan sadece bir özür bekledik ancak bu olmadı” dedi.

 

‘Alay etmek amacıyla’

Başkan Dokumacı ve meclis bu olay nedeniyle daha önce ortak bir deklarasyon yayınlamışlardı. Başkan Dokumacı, “Partimizin kuruluşundan beri partimizin isminin İYİ Parti olduğunu söylememize ve ısrarla tüzüğümüz de herhangi bir kısaltma olmadığını belirtmemize rağmen, bazı çevrelerce, akıllarınca alay etmek amacı ile İP kısaltılması kullanmaktadır. Bu çevrelerin kullanmış olduğu kısaltma, İYİ Parti’ye her geçen gün artan teveccühte ve ülkenin iyi olması yolundaki iktidar yürüyüşümüze en ufak bir etkisi olmadığını bilmekteyiz.”

 

‘Saygı bekliyoruz’

Dokumacı, “Ancak mecliste grubu olan milyonlarca kişinin gönül verdiği ve ülkeyi yönetmeye talip partimizin kurumsal kimliğini de kimseye meze etmeyiz. Biz nasıl her partiye, her kuruma saygılı isek aynı saygı ve tutumu herkesten bekliyoruz. Herkes haddini bilecek ve her kim olursa olsun aynı şekilde söylemlerine devam ederse, tepkimizi misli ile vereceğimizi buradan ilan ediyoruz. Bu vesile ile Adapazarı Belediyesi’nin bastırmış olduğu kitapçıklar da, belediye meclisi üyelerimizin unvanında kullanmış olduğu ‘İP’ ibaresine ilişkin, Belediye Başkanı olarak Mutlu Işıksu’dan camiamız adına bir özür bekliyoruz. Belediye’de bu duruma sebep olan kişi veya kişilerin eylemi şayet hata ise liyakatsızlık tan, kasıt ise hadsizlikten cezalandırılmalarını talep ediyoruz” dedi. 

 

12 Haziran 2020 , Cuma Bu haber toplam 536 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU