Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

Karasu’da Kimya Üretim Atölyesi açıldı


Koronavirüs salgınının ilk günlerinde acil dezenfektan ihtiyacını okullarında üretim yaparak karşılayan Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kimya Üretim Atölyesi açıldı.

Üretim tesisi

Açılışa Kaymakam Aziz Mercan, Belediye Başkanı İshak Sarı, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış öncesi konuşan Kaymakam Mercan, “Öncelikle ben bu kadar güzel bir üretim tesisine sahip olduğumuzu görmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Şehit Hasan Keleş Meslek Lisemiz pandemi sürecinde yapmış olduğu çalışmalarda hem ilimizde hem ülkemizde dikkat çekmiştir. Pandemi süreci başladığında gerek dezenfektan gerekse maske temini konusunda bir ihtiyaç hasıl oldu” dedi.

 

Günlük 10 ton

Kaymakam Mercan, “Bu ihtiyacın giderilmesinde de devletimiz kendi imkanlarını seferber etmeye gayret gösterdi. Bu kapsamda da ilçemizde Şehit Hasan Keleş Meslek Lisesi'nde çok değerli okul müdürümüz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin gayretiyle dezenfektan üretimi işine başladık ve günlük 10 ton dezenfektan üretecek bir kapasiteye ulaştık. Bundan sonra da bu çalışmalarımız aynı şekilde devam edecektir'' dedi.

 

70 tonu satılacak

Kaymakam Mercan, ''Yaklaşık 70 ton civarında da dezenfektan ihtiyacı olan, başta kamu kurumları olmak üzere özel sektöre de belli bir fiyat üzerinden sunulmuştur. Burada önemli olan şey, meslek liselerimizin aslında ne kadar önemli bir eğitim kurumu olduğudur. İstenildiğinde memleketin her anlamda ihtiyacını giderebilecek bir fabrikaya bürünebildiğini bir kez daha görmüş olduk. Meslek liselerimizin niteliği ve kalitesinin ve ihtiyacının ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Öğrencilerimizin meslek lisesi tercihlerini yaparlarken konunun bu tarafını da düşünerek ona göre bir değerlendirme yapacaklarına inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

 

500 milyon lira

Mercan, ''Tabi bu üretimin yanında üretimin yapılması için kapalı alan gerekmekteydi. Burada da İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün çok değerli gayretleri, okul idaremizin de konuyu çok iyi takip etmeleri neticesinde 5 yüz milyon bir kaynak harcanarak bu görmüş olduğunuz tesis de okul kampüsümüzün içerisinde kazandırılmış ve üretimin devamlılığını sağlayacak bir yer haline gelmiştir'' diyen Kaymakam Mercan, ''Gerçekten çok büyük bir onur duyduğum, gurur duyduğum bir çalışma olmuştur. Okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, onları en iyi şekilde yönlendiren Milli Eğitim Müdürümüze gönülden teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun'' dedi. 

13 Haziran 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 8429 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU