Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

İYİ Parti’de tepki büyüyor


İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, belediyesi meclis üyelerinin ‘İP’ tepkisi büyüyor.

Özür bekledik

Adapazarı Belediyesinin hazırladığı kitapçıkta meclis üyelerinin ‘İP’ mensubu yazılmasına tepki gösteren İYİ Partililerin tepkisi sürüyor. Önceki gün yapılan meclis toplantısını terk eden üyeler belediye binası önünde açıklama yapmıştı. Dün de parti binasında açıklama yapan İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, “Muhalefet görevini üstlenmiş bir parti olarak, hem uzun süreden beri kapalı olan meclisin ilk toplantısı olması, hem de yeni yönetimimiz ile birlikte yapılanları ve yapılacakları duymak maksadı ile meclis toplantısına katıldık. Bu arada malumunuz, salı günü kamuoyuna yansıyan, belediyenin bastırdığı dökümanlar da İYİ parti meclis üyelerinin altında İP ibaresinin olması biz parti yöneticilerini ve partimize gönül vermiş vatandaşlarımızı son derece üzmüştür. Bunun akabinde meclis üyelerimiz ile yaptığımız toplantı sonrası, bu üzüntümüzü dile getiren ve her ne kadar bu olayı belediye personeli de yapmış olsa bile,oranın yetkilisi ve sorumlusu olan başkan Mutlu Işıksu'dan bir özür bekledik” dedi.

 

Anlam veremedik

Dokumacı, “Ancak toplantı başladığında uzun bir konuşma yapan Işıksu bu konuya hiçbir şekilde değinmediği gibi, grup başkanımız Ahmet Başaran’ın, 'başkanım İYİ parti camiası olarak bu konuya ilişkin bir özür bekliyoruz talebine de,'özür dileyecek bir şey yok ben iki meclis üyesini aradım, düzelttik, zaten kınamışsınız, aynen iade ediyorum' gibi sözlerle hiç beklemediğimiz bir tavır içine girmiştir. Şunu söylemek isterim ki bu olayın bu şekilde cereyan etmesinin tek nedeni Işıksu'nun anlam veremediğimiz tavrıdır. Sadece hata olduğunu söylüyorlar öyle bile görseler ki biz öyle görmüyoruz , söyleyeceği iki kelime ile bu durum yaşanmadan tatlıya bağlanabilirdi.Burada bu konudan üzüntü duyan sadece iki meclis üyesi değil,İYİ parti camiasının tamamıdır” dedi.

 

Partimiz İYİ Parti’dir

Dokumacı, “Kısacası üzüldük ve tepkimizi gösterdik.Meclis üyelerimiz ve bizler aynı azim ile vatandaşımızın daha iyi hizmet alması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile bir kez daha söylüyorum, bizim partimizin adı İYİ partidir. Tüzüğümüz de de hiçbir kısaltmamız yoktur.Biz siyasette her partiye karşı kutuplaşmadan uzak,seviyeli ve saygılı bir tutum içerisindeyiz,aynı tutum ve davranışı biz de bekliyoruz” dedi.

 

14 Haziran 2020 , Pazar Bu haber toplam 603 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU