Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Ulaşımda bisiklete rağbet


İlimizde Haziran ayının ilk yarısında SAKBİS noktalarından 2 bin 500 bisiklet kiralandı.

2 bin 500 kiralama

Normalleşmenin başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve şehrin 15 farklı noktasında 110 bisikletle hizmet sunan Akıllı Bisiklet Uygulaması’nda  (SAKBİS) Haziran’ın ilk yarısında vatandaşlar tarafından 2 bin 500’den fazla bisiklet kiralandı. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında getirilen kısıtlamalar sonrasında ulaşım araçlarında en çok rağbeti ise SAKBİS’ler gördü.

Davet

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Mobil uygulamadan, www.sakbis.com.tr adresinden, abone noktalarından 3 dakika içerisinde kolay üyelik ve kiralama hizmeti sunan SAKBİS’lerin kullanımı Haziran ayının ilk yarısında 2 bin 500 kiralamayı geçti. Vatandaşlarımıza salgın süresince daha güvenli ve hijyenik bir hizmet sunmak adına akıllı bisikletlerimizi düzenli olarak dezenfekte etmeye de devam ediyoruz. Şehrimizde bisiklet kullanımının ve kültürünün yaygınlaştırılması için hayata geçirilen SAKBİS’lerimiz şehrin muhtelif 15 noktasında 110 bisikletle hizmet sunmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız daha güvenli, hijyenik ve sağlıklı bir ulaşım için SAKBİS’leri tercih edebilirler” ifadelerine yer verildi. 

15 Haziran 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 557 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU