Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Kır düğünü sevenlere müjde


Karasu Yassıgeçit Mahalle Muhtarı Türker Tetik ile Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Sait Tetik tarafından vatandaşların desteği ile kır düğünü sevenler için ayrılan alana Mescit ve WC yapıldı.

Büyükleri unutmadı

Karasu Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik ile Karasu Yassıgeçit Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Sait Tetik yeni bir projeyi hayata geçirdi. Öncelikle mahallenin merkezinde bulunan ve özellikle gençlerin kır düğünü olarak tercih ettiği alana oturma alanları yapan Tetik, “Gençlerimize destek olmak amacıyla özel günler için kullanılan alana ışıklandırma yaparak, oturma alanları oluşturduk. Yaklaşık 320 kişinin oturabileceği alan oluşturulurken elleri öpülesi büyüklerimiz içinse betonların üzerine özel tahtalarla oturma alanları oluşturuldu. Hayata geçirilen çalışma ile büyüklerimiz düğünlere gelmekte tereddüt yaşamayacak” ifadelerini kullandı.

Atatürk büstü

Yassıgeçit Mahallesi’nde birçok geleneğin devam ettiği gibi imece usulü çalışmalarında sürdüğünü belirten Tetik, “Derneğimizin ve mahalle halkımızın desteği ile 180 metre kare mescit ve herkesin rahatlıkla kullanabileceği bay-bayan WC çalışmaları başladı. Tuğlaları örülen ve sıvası yapılan inşaatı kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi. Mahallesinde hayata geçirdiği projelerin yanı sıra muhtarlık binasında da bir ilke imza atan Tetik, muhtarlık büstünün önüne Atatürk büstü koyarak mahalle halkının takdirini topladı. Vatandaşların büste yoğun ilgisi olduğunu belirten Tetik, “Halkımızın ilgisi bizleri memnun ediyor. Zaman zaman yabancıların mahallemize gelerek resim çektirmeleri de bizler için güzel bir reklam oluyor” dedi.

18 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 1429 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU