Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Hizmet vermeye başladı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde diyetisyenlik polikliniği hizmet sunmaya başladı.

Uygun beslenme

Obezite, Diyabet, Beslenme Bozukluğuna bağlı gelişen hastalıklar gibi konularda kliniğe başvuran vatandaşlara diyetisyen tarafından kişiye özel diyet tedavisi verilirken yaşam tarzlarına ve beslenme alışkanlıklarına uygun beslenme düzeni de planlanıyor.

 

Sağlıklı kilo verme

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Özellikle koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kaldığı süreç boyunca hareketsiz kalmalarından dolayı ister istemez kilo aldı ve beslenme alışkanlıkları bozuldu. Bu nedenle birlikte vatandaşlarımıza obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık risklerini en aza indirmek, vatandaşların sağlıklı bir şekilde kilo vermelerini sağlamak, dengeli ve sağlıklı beslenme gibi çeşitli konularda destek vermek adına Tıp Merkezi’mizde diyetisyenlik polikliniği ile hizmet vermeye başladık”.

 

Tıp Merkezi

“Beslenmeden kaynaklı problemler kişinin sağlıklı hayat sürmesini engelleyip birçok hastalığın da tetikleyicisi olduğunu belirterek sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyen, yaşam kalitelerini arttırmak isteyen vatandaşlarımızı Tıp Merkezimize bekliyoruz. Vatandaşlarımız detaylı bilgi ve randevu için 444 40 54 (Dâhili:3532) numaralı hattı arayabilirler” ifadelerine verildi.

 

Bağışıklık sistemi

Dengeli beslenme ile obezitenin neden olduğu kanser, diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok kronik hastalığa yakalanma riskini önemli ölçüde azaltıldığını ifade eden DiyetisyenMeryem Betül Kıngır, “Özellikle koronavirüs süreciyle beraber evde kaldığımız dönemlerde hareketsizlik ve dengesiz beslenme gibi sorunlar artış göstermiş bununla beraber obez bireylerin koronavirüs enfeksiyonunu ağır geçirdiği gözlenmiştir. Tüm dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgını bizlere bağışıklık sisteminin korunmasının önemini hatırlattı. Bağışıklık sisteminin korumanın en etkili yolu dengeli ve sağlıklı beslenmedir” dedi.

 

Yaşam şekli

Kıngır, “Bu konuda yapılan bazı bilinçsizce uygulamalar sağlığa kalıcı bir zarar verebilir. Bu nedenle hastalarımız beslenme alanında uzmanlaşmış olan diyetisyenlere başvurmaktan çekinmemeliler. Tıp Merkezi’mizdeki Diyetisyenlik Polikliniğimize başvuran hastalarımıza vücut kompozisyon analizi, kas yağı obezite ve bölgesel kas analizi yapıyoruz. Yaşam şekli, metabolizma hızı, yaşı, kan değerleri, kilo fazlası gibi değişkenlere bağlı olarak kişiye özel beslenme programı belirleyip hastalık tehlikesini azaltarak hayat kalitesi yüksek bir yaşam sürdürmelerini yardımcı oluyoruz” dedi.

 

 

18 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 327 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU