Günün Tarihi:28 Ekim 2020

‘Güzel hizmetler sürecek’


Adapazarı Belediyesi Haziran ayı meclisi ikinci oturumunda imar, hukuk, plan bütçe, tarım ve hayvancılık komisyonları ile Encümen üyeleri seçilirken Başkan Işıksu, meclis üyeleri ile uyum içerisinde en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Meclis toplantısı

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ikinci oturumu, koronavirüs önlemleri ile birlikte, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Mutlu Işıksu’nun başkanlığında toplanan mecliste, maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilirken katılımcıların ateşi ölçüldü. Toplantıya ise sadece meclis üyeleri ve basın mensupları alındı. Belediye Başkan Yardımcıları, bürokratlar ve misafirler ise meclis salonu dışında hazırlanan alanda meclisi ekrandan takip etti.

 

Gündem maddeleri

Meclisin ikinci oturumunda imar, hukuk, plan bütçe, tarım ve hayvancılık komisyonları ile Encümen üyeleri yeniden seçildi. Seçimlerde imar komisyonuna AK Parti’li Meclis Üyeleri Bahtiyar Nalbant, Yavuz Meşe ve Adem Çalışkan; MHP’li Meclis Üyesi Kayhan Alver, İYİ Parti’li Meclis Üyesi Türker Ergül seçildi. Hukuk Komisyonuna ise  AKParti’li Meclis Üyeleri M. Reşit Yazıcı, İbrahim Akçam, H. Metin Müftüoğlu, MHP’li Meclis Üyesi İlknur Bayram Akyüz, İYİ Parti’li Meclis Üyesi Doğan Şen seçildi.

 

Komisyonlara seçilenler

Plan ve Bütçe Komisyonuna AK Parti’li Meclis Üyeleri; Bilal Kuriş, Özkan Yetim, Evren Çakırsoy, MHP’li Meclis Üyesi Mehmet İr, İYİ Parti’li Meclis Üyesi Hüseyin Akçalışkan, Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna AK Parti’li Meclis Üyeleri Şahin Karaarslan, Can Dağabakan, Levent Tunç, MHP’li Meclis Üyesi Ali Eroğlu, İYİ Parti’li Meclis Üyesi Mahir Özgün seçildi. Encümen üyeliklerine ise AK Parti’li Meclis Üyeleri Besim Kıratlı, Türkan Resüloğlu ve Hasan Karagüzel seçildi.

 

Kesin hesap

Gündemin ikinci maddesinde ise belediyenin 2019 yılı idari ve taşınır kesin hesabı görüşüldü. Gündem maddesi hakkında söz alan MHP’li Meclis Üyesi Mehmet İr, raporla ilgili partisinin görüşlerini ifade ederek, malum ekonomik şartlarda belediyenin tasarruf yapmasının zorunlu ve yeni gelir yöntemlerinin aranmasının şart olduğunu ifade etti.

 

Tasarruf mantığı

Mehmet İr “Son üç yılına ait kesin hesaplar karşılaştırılarak incelendiğinde, muhakkak yapılması gereken hizmet masrafları, önemli yatırım ve alımlar haricindeki, idari ve temsil masraflarında belirli ölçülerde tasarrufa gidildiği net şekilde görülebilmektedir” diyerek geçen yıl yine meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında ifade ettiği “tasarruf” mantığının işlediğini görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

Nakdi yardım

İçinde bulunduğumuz sosyal ekonomik durum göz önünde bulundurularak tasarrufların devam ettirilmesi gerektiğini ifade eden Mehmet İr, “Özellikle kendi bütçesi olan kamu kurum, kuruluş ve derneklere yapacağımız ayni ve nakti yardımlara dikkat etmemiz gereklidir” uyarısında bulundu.

 

Güneş enerjisi

Salgın hastalık sebebiyle belediye gelirlerinde azalmalar yaşandığını ifade eden Mehmet İr; gelecek dönemler için belediyenin gelir artırma yöntemlerini araması gerektiğini ve bu bağlamda belediye başkanı Mutlu Işıksu’nun Güneş Enerji Santrali kurulmasına dair paylaştığı projeyi desteklediklerini söyledi.

 

Ortak çalışma

Mehmet İr bunun yanında iş dünyası ile ortaklaşa milli ve yerli üretime katkı sağlayabilecek yada ticari faaliyetleri geliştirebilecek projeler üzerinde çalışılabileceğini ifade ederek, “Örnek olarak arasta çarşı projeleri, tarım ve hayvancılıkla ilgili çalışmalar ve imar ile ilgili bir takım yenilikler getirilebilir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizde üzerinde çalıştığımız fikir ve projeleri meclisimizle paylaşacağız” dedi.

 

Teknik bilgiler

AK Parti’li Meclis Üyesi Necdet Tömekçe de plan ve bütçe hakkında bilgiler verirken, Belediye birimleri ile ilgili teknik bilgileri de paylaştı. Tömekçe, bütçe harici herhangi bir ödemenin yapılmadığı, giderlerin kanun ve mevzuatlara uygun olarak gerçekleştirildiği, harcamaların ise muhasebe yönetmeliklerine göre düzenlendiğini aktardı.

 

‘Hayırlı olsun’

Başkan Mutlu Işıksu, seçimlerin hayırlı olmasını temenni ederken, meclis üyeleri ile uyum içerisinde Adapazarı’na en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyledi. Adapazarı Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 6 Temmuz Pazartesi saat 14.00’da toplanacak.

 

20 Haziran 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 888 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU