Günün Tarihi:17 Ocak 2021

‘Adaletsizliğin maliyeti ağırdır’


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (EYT) Sakarya Şube Başkanı Mehmet Ali Çelik, Bolu Şube Başkanı Tuncay Beliz ve yönetim kurulu üyeleri, Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes’i ziyaret etti.

Ne yapacağız?

Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, İl Başkan Yardımcıları Metin Burçak ve Fatih Küçük tarafından ağırlanan EYT heyeti,  sorunlarını dile getirdi. Başkan Çelik, EYT’lilerin çifte mağduriyet yaşadığını belirterek, hem hak etmelerine rağmen zamanında emekli olamadıklarını, hem de yaş engelini aştıklarında da düşük maaş bağlandığını söyleyerek, “ Şimdi 9 bin gün pirim ödeyene 1200 - 1400 lira civarında maaş bağlanıyor. Genel Sağlık Sigortası pirimi ödemeden de sağlık hizmeti olamıyoruz. EYT’liler bile GSS pirimi yatırmadan sağlık hizmeti alamıyor. Ben pirimi, süremi doldurmuşum, emekliliği hak etmişim bir de diyorsun ki sen genel sağlık sigortası ödeyeceksin. Ben zaten çalışmıyorum, hak ettiğim halde emekli maaşı alamıyorum.  En büyük sıkıntı işsizlik sigortası. Ülkede genç işsiz oranı yüzde 22. Genel işsizlik oranı 14-15 civarında da. 20-25 yaşında gençler dururken özel sektör bizi işe almıyor. Zaten devlette bile işe alınma yaşı 36. Devlet bile yaşımız büyük diye işe almıyor, ama emekli de etmiyor. Biz ne yapacağız?”

Takipçisiyiz

İl Başkanı Ender Serbes ise, “EYT’liler taleplerinde çok haklılar. Gelecek Partisi olarak EYT’lilerin özellikle Genel Sağlık Sigortası ile ilgili yaşadıkları sıkıntıların ve kıdem tazminatı düzenlemesi ile yaşanacak kayıplarının hep farkındayız ve bu sorunlar çözüme kavuşana kadar da sıkı takipçisi olacağız. Kardeşlerimizi bu gün dinledik ve taleplerinde sonuna kadar haklılar. Bir çok açıdan mağduriyet yaşıyorlar. Devlet makamındakilerin görevi bunu, haksızlığı gidermektir. Adaletsizliğin maliyeti EYT’lilere verilecek maaştan daha ağırdır. Bu hak gaspına bir an önce son verilmelidir” dedi.

 

20 Haziran 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 951 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU