Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Durmuşlar sakinleri yardım istedi


Yağmur sonrası yaşanan su taşkınlarına kendilerince müdahale eden Akyazı Durmuşlar Mahallesi sakinleri, yetkililerden bu sorunların çözümü için yardım istedi.

Durmuşlar Mahallesi sakinleri, her yağmurdan  sonra yaşadıkları olumsuz su taşkınlarından kurtulmak için Akyazı Belediyesine ve SASKİ Müdürlüğüne yazılı ve sözlü defalarca müracaat ettiklerini söylediler. Hatta olay yerinde yaşananları yetkililere gösterdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, buna rağmen sonuç alamadıklarını, son yağıştan sonrada aynı şekilde sorunun devam ettiğini dile getirdi. Mahalleli ortak yaptıkları açıklamada, “Artık kendi kendimize yetecek konumda değiliz. Bu tür afetlerde Belediyemizin ve SASKİ’nin bize sahiplenmesi ve sorunlarımızı çözmesi lazım. Ama böyle bir desteği her iki kurumdan da göremeyince bizde isyan eder noktaya geldik. Yetkililer hiç zaman geçirmeden her yağış sonrası yaşadığımız bu olumsuzluklardan bizi kurtarmalarını istiyoruz.  Yağış sonrası oluşan suların sağlıklı bir şekilde akmasını sağlayacak kanalların açılmasını ve künk döşenmesini, yine yağış nedeniyle meydana gelen toprak kaymalarının önlenmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

20 Haziran 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1004 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU