Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Sakarya MEM’de yayınlar başladı


Salgın sürecinde öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve tüm eğitim camiasına daha fazla ulaşmak için Youtube kanalı başta olmak üzere sosyal medya araçlarını etkin olarak kullanan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü şimdi de televizyon programıyla ulaşabilirliğini artırdı.

Projeler anlatılacak

Sakarya’da Eğitimin Nabzı televizyon programının ilk konuğu İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş oldu. Salgın sürecinin eğitim alanındaki etkileri, eğitim paydaşlarının değişen rolleri, yaşanan değişim süreçlerinde Bakanlık düzeyinde yürütülen çalışmaların Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki uygulamaları ve yürütülen projeler ile ilgili bilgilendirmelerin yer aldığı Moderatörlüğünü Ar-Ge Biriminden Proje Uzmanı Nazmiye Kıyak’ın üstlendiği programın ilk bölümünde; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve  Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan gençler eğitime dair sohbet gerçekleştirdi.

 

Sakarya çevrim içi

Programda, 2023 Eğitim Vizyonu Sakarya MEM Kelebek Etkisi Çalışmaları hakkında bilgi veren Durmuş, eğitimin toplumun her bireyine etki etmesi gerektiğini vurguladı. Pandemi ile çok hızlı şekilde uygulamaya geçilen uzaktan eğitim Sakarya çevrim içi çalışmalarında dijitalizmin etkilerinin doğru değerlendirildiğini ve  bu çalışmaların insan odaklı eğitim anlayışı ile hazırlandığını ifade etti.

 

Hayal ettikleri

Geleceklerine yön verme yolculuklarının önemli bir noktasında Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek gençlerle kuşak uyumsuzluğu, çağın gereklerine göre eğitim nasıl olmalı, değişen eğitim süreçlerinde öğrenci olma ve hayal ettikleri gelecek konularında sohbet eden Fazilet Durmuş, gençlere “hayalleriniz motivasyonunuz olsun” tavsiyesinde bulundu. TV264 işbirliğiyle hazırlanan program Sakarya MEM Youtube kanalında da yayınlandı.

 

23 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 3934 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU