Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Eşraf esnafın sorunlarını konuştu


Sakarya Eşraf Platformu, yeni normalleşme ile birlikte toplantılarına başladı. Bu kapsamında platformun ilk konuğu SESOB Başkanı Hasan Alişan oldu.

Esnafın beklentileri 

Yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Sakarya Eşraf Platformu pandemi süreci sonrasındaki ilk toplantısında şehir esnafının sorunlarını konuştu. Adapazarı Beşevler Reis Cennet Bahçesi’nde gerçekleşen toplantının konuğu Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan oldu. Alişan toplantı da Sakarya esnafını sorunlarını ve beklentilerini dile getirdi.

 

Sahipsizliğin nedeni

Toplantıda konuşan Başkan Alişan, “Şehrimizin sahipsizliğinin tek nedeni şehrimizde eşraf olmayışıdır. Dikkatinizi çekerim esnaf değil eşraf. Yani şehirde herkes tarafından sevilen ve sözü geçen kimse. Faruk kardeşimin öncülük ettiği bu platformun şehrimizin bu açığını dolduracağına inanıyorum ve kendilerini yakından takip ediyorum. Beni davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.

 

Esnaf etkiledi

Alişan, “Pandemi sürecinden en çok etkilenen kesim esnaf olmuştur. Esnaf işinden, ekmeğinden, kazancından karşılıksız feragat etmiştir. İnanıyoruz ki bu süreci en az hasarla atlatacağız. Esnafın sorunları, ödemeleri, vergileri, kiraları derken asıl şimdi başı ağrıyacak. Bu süreçte şehrimizin yöneticileriyle elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Sakarya lehine

Platform Başkanı Faruk Kır ise, “Başkanımız bizi kırmayarak bugün buraya kadar geldi. Kendilerine tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Eşraf platformu hiçbir tarafa ait olmadan tamamen şehrimizin lehine olan işlerde boy gösterecek. Güzel Sakarya’mızı bir tık öteye nasıl götürürüz bütün derdimiz bu” dedi. Konuşmaların ardından platform üyeleri başkan Alişan ile istişarede bulundular. Toplantı sonunda Alişan’a günün anısına plaket takdim edildi.

 

 

23 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 1082 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU