Açık havada toplantı24 Haziran 2020, Çarşamba

Yoğun katılım

Toplantıya; BBP Genel Başkan Yardımcısı Osman Tüfekçi, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Yaşar Sayan, Sakarya İl Başkanı Cemal Can, geçtiğimiz yerel seçimde BBP Karapürçek Belediye Başkan adayı olan Hasan Cavit Karslı, Karasu Belediye Başkan adayı Mehmet İspiroğlu, Karasu Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını İstanbul İl Başkanı Yaşar Sayan yaptı. 

Adaylık sinyali

Gelecek olan yerel seçimde yeniden aday olacağının sinyalini veren Mehmet İspiroğlu ise, “Hala beni savcılara şikayet edenler, bugün belediyenin gayrimenkullerini nasıl satarız diye çaba sarf ediyorlar. O zamanlar dışarıdan konuşmak kolaydı. İşin içine girince nasıl olduğunu görmüş oldular. Partimiz uygun görürse gelecek seçimde kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Kader kurbanıyım

Başkan adayı Karslı, kader kurbanı olduğunu belirterek, “505 oyumuz iptal edildi. Rahmetli babam bize çalmayı öğretmedi. Ama çalmayı çok iyi bilenler, iktidarın bir oyunu bile iptal etmeden belediyeyi elimizden çaldılar” şeklinde konuştu.  Meclis üyesi Çatalbaş ise,  “BBP’yi partimize yakışı şekilde her toplantıda temsil ediyorum. Seçim bitse de Büyük Birlik olarak, mahalle mahalle gezerek vatandaş ile buluşmaya devam ediyoruz” dedi.

Destici’den selam

Başkan Can, “Sahaya 4 bin 200 oyla çıktık ve bu sayıyı 57 bine çıkarttık. BBP Sakarya’da ilk üçe girmeyi başardı. Sakarya’da oy oranımızı yüzde 1’den yüzde 10’a çıkarttık. Önümüzdeki yerel seçimde de bu oranı daha da yukarıya çıkartacağız” diye konuştu. Toplantının sonunda telefon ile canlı katılım sağlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tüm Karasu’ya selam gönderdi. 

Bu haber toplam 508 defa okundu.