Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Polis Özel Harekat tatbikatta


AFAD Sakarya Müdürlüğü’nde başlayan ve yıl boyunca gruplar halinde devam edecek olan Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı ekiplerinin nefes kesen tatbikatları, Kasım ayında tamamlanacak.

Hayat kurtarma

AFAD, kardeş kurumlarından Emniyet Genel Müdürlüğü ile yürüttüğü projede, polislere arama kurtarma eğitimi veriyor. Proje ile hayat kurtarılmasında önemli olan ilk dakikalarda, olaya müdahale edilmesi mümkün olabilecek. Görev mahallerindeki olay noktasına dakikalar içinde ulaşabilen polisler, Jandarma Arama Kurtarma’nın (JAK) yaptığı gibi AFAD ekiplerine de destek olabilecek.

 

Bin 628 polis

AFAD, 2020 hedefleri kapsamında 5 ildeki bin 628 polise ‘kentsel arama ve kurtarma eğitimi’ veriyor. AFAD, aynı bakanlığın çatısı altındaki kardeş kurumlarından Emniyet Genel Müdürlüğü ile önemli bir projeye imza attı. Olayların hemen sonrasında ilgili noktaya ulaşma kapasitesine sahip polislere, ‘kentsel arama kurtarma eğitimi‘ vermeye başladı. Kasım 2020’ye kadar toplam bin 628 polisin, arama kurtarma operasyonuna katılabilir hale getirilmesi hedefleniyor. Eğitimler sayesinde, polisler görevlerinin yanında arama kurtarma ile de hayat kurtarabilecek.

 

6 modül halinde

AFAD Başkanlığı koordinesinde alanında uzman AFAD arama kurtarma eğitmenleri tarafından verilen eğitimler AFAD Sakarya İl Müdürlüğünde devam ediyor. AFAD Sakarya Müdürlüğünde devam eden eğitimlere Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda çalışan polisler katılarak yıl boyunca gruplar halinde eğitim alacak. Beş ve altı modül halinde düzenlenen eğitimlerin, 2020 Kasım’ında tamamlanması planlanıyor.

 

24 Haziran 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 557 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU