Günün Tarihi:26 Ocak 2021

‘Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir’


Kıdem tazminatı konusunda yapılmak istenen düzenlemelerde işçinin hak kaybına uğramasına müsaade etmeyeceklerini söyleyen Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, “Kıdem tazminatı kırmızıçizgimizdir. Bu konuda asla taviz vermeyiz” dedi.

Açıklama yaptı

"Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi" adıyla kıdem tazminatı konusunda yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili açıklamalarda bulunan Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Şube Başkanı Cemal Yaman, işçinin kazanılmış haklarından taviz vermeyeceklerini dile getirdi. Türk-İş’in kıdem tazminatı konusunda tavrının net olduğunu belirten Yaman, kıdem tazminatından asla vazgeçmeyeceklerini de söyledi.

 

Alın terinin karşılığı

Başkan Cemal Yaman, “Kıdem tazminatı işçinin yıllardır döktüğü alın terinin karşılığıdır. Kıdem tazminatı bizim kırmızı çiğimizdir ve işçinin hak kaybına uğramasına müsaade etmeyiz. Kıdem tazminatının temelini oluşturan hususlar ortadan kaldırılırsa İş Kanunu'nun birçok maddesi de anlam ve işlevini yitirecektir” şeklinde konuştu.

 

İşçinin temsilcisi

İşçinin kendisine yapılanları unutmayacağını da söyleyen Cemal Yaman, “ Kıdem tazminatı konuşulacaksa almayanların da almasını sağlasınlar. Biz buna destek veririz. Ancak işçiyi hak kaybına uğratacak hiçbir düzenlemede biz yer almayız. Türk-İş olarak genel kurulda bu konu da karar da aldık. Ne kadar ciddi olduğumuzu herkes bilmeli. Biz işçinin temsilcisiyiz ve her zaman işçinin yanında yer alacağız” ifadelerini kullandı. 

24 Haziran 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 20212 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU