Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Maske takmayan 26 kişi para cezası yedi


Korona virüs önlemleri kapsamında getirilen maske takma zorunluluğuna yönelik 2 gündür yapılan denetimlerde maske kullanımına aykırı davranan 26 kişiye kişi başı 900 liradan toplamda 23 bin 400 TL para cezası kesildiği açıklandı.

Talimat gereği

İçişleri Bakanlığı’nın, yeni tip korona virüs tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin olarak valiliklere gönderdiği  talimat gereği ilimizde başta Çark Caddesi ve çevresi olmak üzere polisin başlattığı maske denetimleri aralıksız sürüyor.

Çok önemli

Talimatta salgının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına kişiler arası mesafe ve temizlik kurallarına uymanın yanı sıra maske kullanımının da son derece önemli olduğuna dikkat çekildi. Bu dikkatin ardından ilk etapta vatandaşlar maske konusunda uyarılıp bilgilendirildi.

Ceza dönemi

Pazartesi gününden itibaren maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanmaya başlandı. İlimizde de son iki günde 26 kişiye para cezası uygulandı.

 

26 Haziran 2020 , Cuma Bu haber toplam 641 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU