Günün Tarihi:22 Ekim 2021

Aykut Yiğit’te Avrupa rüzgarı


Aykut Yiğit Ortaokulu, Sıfır Atık Projesi ile Avrupa Kalite Etiketi yolunda ilerliyor.

Online eğitim 

İtalyan İngilizce Öğretmeni Antonietta Cursio'nun kuruculuğunu yaptığı e-Twinning projesinde ilimiz Aykut Yiğit Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Burcu Şık, 7 ve 8. sınıf Çevre Kulübü öğrencileri ile yüzyüze başladığı eğitimi covid19 salgın sürecinde de uzaktan online eğitimlerle başarılı bir şekilde yürüttü.

Ülke genelinde

Projeye birçok farklı ülkeden öğretmenler çalışmalarıyla ortak oldular. Geri dönüşümün önemine vurgu yapılan GET READY AND GO GREEN adlı projenin Cumhurbaşkanı  Recep Tayyib Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde ülkemiz okullarında uygulamaya başlanan Sıfır Atık Projesine de katkı sağladığı belirtildi.

Bilinç oluşması

Aykut Yiğit Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Burcu Şık, geri dönüşümün yerinde ayrıştırılması ve değerlendirilmesi konusunda bilinç oluşmasına katkı sağlayacak çalışmalar yaptıklarını ifade ederken, Okul Müdürü Muhterem Altın okullarında farklı alanlarda e-Twinning projeleri yürüterek, Avrupa Kalite ödülü kazanan öğretmenlere teşekkür etti. Okul müdürü Altın, Sıfır atık projesi ile öğrencilerin ve velilerin geri dönüşümün önemi ve iklim değişikliği konusunda ufkunu açtığını belirtti.

Örnek teşkil ediyor

Proje yürütücülerinden Öğretmen Burcu Şık,  İtalya'da da geri dönüşüm konusunda yapılan güzel çalışmaların Aykut Yiğit Ortaokulu öğrencileri için örnek teşkil ettiğini ifade ederek, projede sona yaklaşıldığını projenin ortak ürünü olan e book yayınlandığını kaydetti.

26 Haziran 2020 , Cuma Bu haber toplam 560 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU