Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

‘Kart54 kullanımı engellenirse hukuki yollara başvurulacak’


Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Halk otobüsçülerinin Kart 54 ve haliyle ücretsiz kartları kabul etmeyip, bugün itibariyle sadece para ile yolcu taşıyacaklarına yönelik kamuoyunda çıkan haberler üzerine yaptığı açıklamada, “Ulaşımda yolcularımızın Kart54 kullanımının engellenmesi halinde hukuki yollara başvurulacaktır” denildi.

Temassız tek seçenek

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan şu açıklama yapıldı: “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde toplu taşımada nakit kullanımının virüsün yayılmasına yol açabileceğine, mümkün olduğunca nakit para alışverişinin yapılmaması gerektiğine açıkça yer verilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü de nakit ödemenin insan sağlığını tehdit ettiğini, temassız ödeme yöntemlerinin daha sağlıklı olduğu tavsiye edilmektedir. Büyükşehir Belediyemiz ve Özel Halk Otobüslerinde de tek ödeme yöntemi temassız Kart54’lerle gerçekleştirilmektedir.”

Güvenli ve pratik

“Toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımıza salgının yayılmasını önlemeye yönelik uyarıların yer aldığı, Kart54 kullanımının teşvik edildiği şu dönemde böylesine bir uygulamanın gündeme gelmesi söz konusu değildir. Ulaşımda Kart54 güvenli, hızlı, pratik ve tek ödeme yöntemidir. Böyle bir olay karşısında ise hukuki yollara başvurmak kanuni bir zorunluluktur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” Bu açıklama sonrasında özellikle bunu istedikleri öne sürülen Korucuk Hattı halk otobüsçülerinin Kart 54’ü kullandırıp kullandırmayacakları merak ediliyor.

 

 

29 Haziran 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 1623 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU