Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

‘Çevre Bakanlığı’na durumu ileteceğiz!’


Karasu Hürriyet Mahallesi’nden kurulmak istenen taş ocağına karşı tepki koyan mahalle halkını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Ümit Dikbayır, ‘Bu doğa katliamına izin verilmemeli, durumu Çevre Bakanlığı’na ileteceğim” dedi.

13 yıllık mücadele

Milletvekili Dikbayır’ın, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun yanı sıra il ve ilçe yöneticilerinden oluşan heyet ile taş ocağı açılması planlanan  Hürriyet Mahallesi’ne yaptığı ziyaretinde Muhtar Abdurrahman Denizhan, 13 yıldır bu taş ocağının açılmaması için mücadele verdiklerini belirterek, “Bu güzelliği yok edecekler. Biz bu güzelliği çocuklarımıza bırakmak istiyoruz” dediler.

ÇED raporsuz

İYİ Parti heyetine mahalle sakinleri de yoğun ilgi gösterirlerken, ÇED raporuna gerek duyulmadan taş ocağı işletme izni verilen bölgenin yılların emeğiyle ağaçlandırılan ve kendilerinin kullandığı yeşil alan olduğunu ifade ederek, “ Bu alanda yapılacak olan taş ocağına kesinlikle karşıyız. Bu konuyu meclise taşınması için gerekeni  yapmanızı istiyoruz” dediler.

Çevre Bakanlığı

Şikayetleri dikkatle not alan Ümit Dikbayır, en kısa zamanda konu ile ilgili Çevre Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağını, bu doğa katliamına izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Dikbayır, “Maalesef bu iktidar, ben ne dersem yapılır mantığı gütmekte, kısacası çaldığım düdük bana aittir diyerek bir dayatma ile ülkemizi yönetmekte. Bu sorunu gerekli yerlere ileterek, açılmaması için gerekli mücadeleyi vereceğiz” dedi.

29 Haziran 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 1598 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU