Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

Berberlerin istekleri var


Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, pandemi nedeniyle hala sıkıntı yaşadıklarını ve yaz mevsimi nedeniyle açılış saatlerinde yeniden düzeleme yapılması gerektiğini söyledi.

Yeni normalleşme

Koronavirüs salgınının en çok etkilenen kesimin berber esnafları olduğuna vurgu yapan Başkan Hacıoğlu, “Bilindiği gibi salgının ülkemizde baş göstermesi ile birlikte 20 Mart tarihi itibariyle dükkanlarımız bakanlıkça kapatılmıştı. O zor günlerde yaptığımız girişimler ile yerel yöneticilerimizin desteği ile bir nebzede olsa rahat nefes alabilmiştik. Yeni normalleşme çalışmalar kapsamında dükkanlarımız belirli kriterlerin yerine getirilmesiyle 11 Mayıs tarihi itibariyle yeniden kepenklerimizi açtık ve müşterilerimizi kabul etmeye başladık. Tüm berber esnafımız hazırlık yaptı ve tek kullanımlık havlu, malzeme, maske ve önlük ile çalışmaya başladı” dedi.

 

‘Mesai saati uzatılmalı’

Hacıoğlu, “Tüm kurallara uymamıza rağmen sabah 9, akşam 21.00 arası açık kalıyoruz. Bu saatler artık bize yeterli gelmiyor. Bilindiği gibi 1 Temmuz itibariyle tüm dükkanlar ve düğün salonları mesailerine başlıyor. Kahvehaneler ve kafeler bile gece 24.00’da kapatıyor iken biz neden hala erken kapatıyoruz? Yaz mevsiminin ortasında bulunduğumuz bugünlerde mesai saatlerimizin tekrar uzatılmasını bekliyoruz. Biz bütün önlemlerimizi almamıza rağmen müşterilerimiz de hala endişe var. Tüm dükkanlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Herkes gönül rahatlığı ile berberine gelebilir ve traşını olabilir” dedi.

 

Jiletle traş olmalı

Jiletle traş yasağının esnetilmesini gerektiğini de söyleyen Başkan Hacıoğlu, “Jiletle traş yasağının acilen esnetilmesini bekliyoruz. Zaten tüm berberlerimiz kullan-at jilet ve malzeme kullanıyor. Jiletle traş aslında en hijyenik olanıdır. İsteklerimizin kabul görmesi esnafımıza büyük moral olacaktır” dedi.  Bağ-Kur ve tüm vergilerin ertelenmesini de beklediklerini söyleyen Başkan Hacıoğlu, “Devletin sağladığı kredilerden faydalanan üyelerimiz için uzatma, vergilerin ertelenmesi gibi hayati derece de önemli beklentilerimiz var. Bu konuda yöneticilerimizin desteğini yanımızda görmek bizi çok mutlu edecektir” dedi.

 

30 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 1044 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU