Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Bayındır yeniden seçildi


İYİ Parti Hendek İlçe Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresi’ne tek liste ile katılan Fatih Bayındır güven tazeledi.

Yoğun katılım

Hendek Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen 2. Olağan Kongre’ye; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İl Yöneticileri, CHP il yöneticileri, CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Gelecek Partisi Hendek İlçe Başkanı Musa Akıcı, İYİ Parti Hendek ilçe yönetimi ve partililer katıldı.

Divan heyeti

Sosyal mesafenin korunduğu salonda Divan Başkanı Yüksel Esmeroğlu, Başkan Yardımcısı Aytekin Karlıdağ, üyelikler Selahattin Mungan, Okan Çelebi ve Ahmet Üçok'tan oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu kongrede gündem maddelerine geçildi.  Seçinden önce konuşan Milletvekili Dikbayır, “Bundan 4 yıl önce yola çıktık. Sizlerin büyük çabası ve emeğiyle partimizi kurduk. Çalıştınız, üye oldunuz, Adliye kapılarında imza verdiniz. Bizim için çok kıymetlisiniz. Parti kuramazsınız dediler kurduk. Seçimlere giremezsiniz dediler, girdik. Başarılı olamazsınız dediler, olduk. Biz size bir söz vermiştik. Bize verdiğiniz oydan utanmayacaksınız. Başınızı öne eğdirmeyeceğiz diye söz vermiştik. Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.”

Ücretsiz eğitim sözü

Ümit Dikbayır, “Önümüzdeki ilk seçimde hedefimiz iktidar olmak. Allah nasip ederse, Yapacağımız şeyler. Mesela Ziraat Bankasına diyeceğiz ki, Sen bundan sonra medya patronlarına değil, Türk çiftçisine kredi vereceksin. Halk Bankasına diyeceğiz ki, senin asıl kurulma amacın, bu ülkenin esnafına, KOBİ’sine destek olmaktır. 5 tane müteahhitte değil buralara destek olacaksınız. Gençlerimize bu ülkede ücretsiz eğitimi sağlayacağız. Gençlerin bu ülkede hak ettiği gibi üniversitede dahil ücretsiz eğitimi sağlayacağız. Onların hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” Hendek ilçe kongresinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.”

Üyelerimiz organik

Kongrede konuşma yapan İl Başkanı Kılıçaslan, “İYİ Parti’nin bir çok alanda, bir çok mecrada ivmelendiğini görüyoruz. Başta Genel Başkan yardımcım olmak üzere bizi çok güzel temsil ediyorlar. Önümüzdeki süreçte İYİ Parti’yi çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. 2 bin üye ile başladığımız üye sayımızı üç ay gibi bir sürede yaklaşık 6 bin üyeye çıkardık. Bizim yaptığımız üyeler organik üye. Biz AK Parti gibi Nüfus cüzdanını alıp, TC numarasını bulup herkesi üye yapmıyoruz. Bizim yaptığımız üyelik birebir ıslak imza ile yapılıyor.”

Annem AK Partili

Başkan Selçuk Kılıçaslan, “ Enteresan bir şey söyleyeyim. Benim annem AK Parti üyesi çıktı. Bunları yaşıyoruz. Eminim diğer partilerinde bu tarz problemleri oluyordur. Bunlar bizi yıldırmayacak. Yıl sonunda 10 bin üye yapmayı hedefliyoruz. Hendek’in de buna çok ciddi destek vereceğini düşünüyoruz. İnşallah önümüzde ki dönemde daha çok oy alarak iktidar olmayı hedefliyoruz” dedi.

396 üye

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 396 üyenin bulunduğu İYİ parti Hendek ilçe kongresinde yapılan seçim sonrasında Kongreye tek liste ile giden Fatih Bayındır güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Liste

İlçe Başkanı: Fatih Bayındır.  Yönetimi Kurulu: Reyhan Zencir, Nurten Cerav, Güler Sesli, Özlem Sidal, Sebahat Demirkan, Metin Duman, Cüneyt Altunevlek, Ali Gümrük, Abdullah Erboğa, Murat Arman, Osman Aygın, Hidayet Semiz, Sinan Mete, Bahattin Zor, Cengiz Çolak, Erkan İnat, Bülent Sınmaz, Mete Özgüven, Mustafa İskefiyeli, İsmail Kayıhan, Sinan Kartal, Volkan Kandil, Barbaros Şişman, Oğuzhan Özdoğan, Ayhan Şahin, Müzekkir Yılmaz.

 

30 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 666 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU