Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Hendek’te yangın tatbikatı


2020 yılı Orman Yangınları sezonu öncesi, Orman Yangınlarıyla Mücadele kapsamında Hendek Orman İşletme Müdürlüğü’nde yangın eğitimi ve tatbikatı yapıldı.

Herkes katıldı

Eğitim, İşletme Müdür Yardımcısı Recep Tanrıverdi başkanlığında Orman Mühendisi Nihal Turan, Çamdağı 1917 İşletme Şefi Şevket Köksal,  göreve yeni başlayan işletme şefleri, orman muhafaza memurları, Hendek yangın ilk müdahale ekipleri ve işletme müdürlüğünün büro dahil bütün personeli katılımı ile yapıldı.  Hendek toplantı salonunda, kovid-19 salgınına karşı sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirleri alınıp eğitimde önce teorik bilgiler anlatıldı.

Sunum yapıldı

Orman yangınlarının çıkış nedenleri, yangın harekatı ve organizasyonu, haberleşme, bilgilendirme, orman yangını türleri, müdahale metotları, yangın öncesi harekata hazırlık konuları, yangın sırasında iş sağlığı ve güvenliği, doğrudan müdahale, kontrol altına alma, söndürme, soğutma çalışmaları ve yangın sonrasında yapılacaklar işler hakkında sunum yapıldı.

Tatbikat eğitimi

Eğitimin tatbikat bölümünde, arazözler, ilk müdahale ve su ikmal araçlarının performanslarına yönelik tatbikatlar yaptırıldı. Arazözlerde bulundurulacak yangın ekipmanları, söndürme çalışmalarında kullanılan el aletleri, yangın ekipleri arasında koordinasyon, haberleşme,  orman yangınlarıyla mücadelede yangın işçilerinin sevk ve idaresi konularında uygulama yapılarak, eğitim başarılı bir şekilde tamamlandı.

30 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 682 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU