Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Okul birincisi girdiği YKS’de olumsuzluklar yaşadı


Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi’ni geçen yıl birincilikle bitiren Enfal Yaren Yılmaz, geçen yıl hedeflediği okula puanı tutmayınca bu yıl yeniden Yükseköğrenim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi. Yılmaz, Bitirdiği okulda pazar günü girdiği sınıfta çalışmayan saat nedeniyle sınavın geç başladığı ve görevlilerinde sınav süresince sohbet etmelerinin motivasyonunu bozduğunu belirtti.

Sorunlar yaşadım

Yılmaz, bu yıl hedeflediği okulu kazanmak için çok çalıştığını ama saat bozuk çıktığı için geç başlayan süre ve sonrasında da verilmesi gereken 15 dakika yerine 10 dakika süre verilmesinin kendisi kadar sınıftaki diğer öğrencileri de etkilediğini belirterek, “Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi 1 nolu sınıfta tam anlamıyla sıkıntı yaşadık. Camı açan görevli kağıtlarımın uçuşmasına yol açtı. Bu yetmiyor gibi sınav süresince konuşmamaları gerekirken sohbet edip durdular. Bu konuda okul müdürüne ve bina sorumlusuna sınav sonrası gidip şikayetimizi bildirdik. Yaşadığım sıkıntı üzerine bana yeni bir sınav hakkı veya ek puan verilmesini istiyorum” dedi.

Hakkı yendi

Baba Hayri Yılmaz’da durumu çok net şekilde bina sorumlusu ve okul müdürüne ilettiğini belirterek, “Kızım geçen yıl istediği bölümü kazanamadığı için  bu yıl daha iyi hazırlanıp sınava girdi. Yaşadığı stres yetmezmiş gibi bir de sınavdaki olumsuzluklar nedeniyle kızımın hakkının yendiğine inanıyorum. Bunun düzeltilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırıyorum” dedi.

 

30 Haziran 2020 , Salı Bu haber toplam 707 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU