Günün Tarihi:8 Ağustos 2020

‘Benim mahallem en iyisine layık’


Akyazı’da 31 Mart 2019 seçimlerinde Topağaç Mahalle Muhtarı seçilen İsmail Başer verdiği sözlerini ‘benim mahallem her şeyin en iyisine layık’ diyerek bir bir yerine getiriyor.

Kameralar yerleştirildi

15 aydır muhtarlık görevini sürdüren İsmail Başer, seçim vaatlerini yerine bir bir getiriyor. İlk olarak mahalle halkına yemek ikramında bulundu. Mahalleye giriş ve çıkışların kontrol altına alınabilmesi için 12 kamera sistemi belirli noktalara yerleştirdi. Böylece Topağaç Mahallesi  daha güvenli bir hale geldi. Daha sonra meralardan yararlanmakta olan mahalle sakinlerinden diken ve çoban parası alınmayacak, muhtarlık olarak ben karşılayacağım demişti ve sözünü yerine getirdi. Bir sonraki çalışmaları ise meraya şebeke suyu çektirdi,  80 yıldan beri mahalleye hizmet veren ancak eskiyen ve bakıma muhtaç hale gelen su deposunda yaptırıldı ve hizmete sundu.

Cami yaptırılacak

Belediye ile görüşerek mahalleye alt yapı ve üst yapı sorunlarının çözülmesine yardımcı oldu. Gençler için futbol sahası, evelenecek çiftleri için de düğün alanı çalışmalarını başlattı.  Dinsiz Deresi’nde ıslah çalışması yapılarak, temizlendi ve kenarları kamelyalar için hazırlanıyor. Yeni bir cami için çalışmalara başladı. Tabi muhtarın cami yapma girişimine de mahalleli sessiz kalmayarak yardımda bulundu ve temelinin atılmasıyla birlikte hiçbir zorluk çekmeden cami inşaatını bitirmeyi hedefliyorlar.

Destek veriyorlar

Muhtar Başer, başlattığı çalışmalarında mahalle sakinlerinin tam desteğini aldığını ifade ederek, “Onların desteği beni daha fazla çalışmaya itmektedir. Allah’ın izniyle hem vaatlerimi hem de vaadimde olmayan sonradan planladığım tüm hizmetleri el birliğiyle mahalleme kazandıracağım. Çünkü benim mahallem her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Topağaç nasıl tanınıyor?

Bilindiği gibi Akyazı Topağaç Mahallesi 1980 ihtilali sonrası hazırlanan Anayasaya HAYIR diyen ve kıyamete kadar fidan dik kampanyası ile bir sabah namazı sonrası eskiyen camiyi yıkıp bir ay içinde yerine mükemmel bir cami yapmayı başaran ve birlik ve beraberlik konusunda örnek gösterilebilecek bir mahalle olarak da tanınıyor. 

1 Temmuz 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 1603 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU