Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

Esnaf çareyi kredide buldu


Koronavirüs’ten esnafın çok etkilendiğini ve krediye yöneldiğini ifade eden Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, “ Devletin açıkladığı 25 bin liralık hazine destekli krediden 600 esnafımıza 14 milyon lira destek sağladık. Toplamda ise bin 10 esnaf 69 milyon lira kredi kullandı” dedi.

Tedbirlere uyulmalı

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban Koronavirüs salgınının en fazla esnafı etkilediğini söyledi. Esnafın uzun süre çalışamadığını hatırlatan Balaban, yeni normal düzene geçilmesinin ardından da sıkıntıların devam ettiğini söyledi. Balaban hem sağlık hem de ekonomik anlamda normale dönülmesi için tedbirlere uymaktan başka çare olmadığını da ifade ederek, “ Eğer tedbirlere bu şekilde uymamaya devam edersek ekonomik olarak da çok daha kötü bir duruma gelebiliriz” dedi.

 

Destek paketi

Devletin Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında  “Esnaf Destek Paketi” ile İşletme Kredisi imkanı sağladığını hatırlatan Başkan Balaban, “ 25 bin liralık bu krediye 600 başvuru aldık. Bu başvurular sonucunda da tüm esnaflarımıza 14 milyon liralık kredi desteği sağladık. 575 esnafımız paralarını aldı 25 kişinin de işlemleri tamamlanmak üzere. Bu kredi esnafımız için bir nefes oldu” dedi.

 

Bin 10 esnafa kredi

Pandemi sürecinde çalışmaya devam ettiklerini ve destek kredisi ile birlikte işletme kredisini sağlamaya da devam ettiklerini belirten Hayri Balaban, “ Haziran ayına kadar olan süreçte destek kredisi de dahil olmak üzere bin 10 esnafımıza 69 milyon lira kredi dağıttık. Bunun 14 milyon liralık kısmı destek kredisi kalanı da işletme kredisi. Geçen sene aynı dönemde ise 768 esnafımıza 65 milyon lira kredi sağlamışız. Yani bu sene daha fazla esnafımıza daha fazla kredi vermişiz” dedi.

1 Temmuz 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 11941 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU