Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

‘Esnafın nefes alacak hali kalmamış’


İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (SESOB) ziyaret ederek, esnafın sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ekonomik tsunami

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yönetimi, SESOB Başkanı Hasan Alişan’ı ziyaret etti.  Ziyarette şehrin ve esnafın sorunları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşme hakkında açıklama yapan Dokumacı, “Aslında pandemi sürecinin hastalığa yakalananların dışında, en büyük kaybeden esnaflarımız olmuştur. Önceden başlayan ekonomik sıkıntılar, pandemi ile duran işler neticesinde tavan yapmış. Ne yazık ki kısa bir süre sonra da ekonomik tsunami olarak karşımıza çıkacaktır.”

Sosyal patlamalar olacak

Başkan Dokumacı, “Yaptığımız saha ziyaretlerinde gördüğümüz hususları, SESOB başkanımızla paylaştık ve ondan da esnafın durumuna ilişkin bilgiler aldık. Bu ziyaret vesilesi ile yönetenlere sesleniyorum, hani  büyüdük falan dediğiniz rakamlar var ya çok komik. Esnafın bırakın büyümeyi, nefes alacak hali kalmamış durumda. Ne yazık ki önümüzdeki aylar daha da karanlık  gözükmektedir. Bu nedenle ivedilikle esnafa göstermelik değil, borçlandırma şeklinde değil, nefes alacağı şekli ile yardım yapılmalıdır. Yoksa bu durum kısa süre içinde ağır sosyal patlamaları da beraberinde getirecektir” dedi. 

2 Temmuz 2020 , Perşembe Bu haber toplam 284 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU