Günün Tarihi:27 Ekim 2020

Ferizli’yi karış karış gezdi


Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilçelere gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Ferizli’ye giderek bir dizi temaslarda bulundu. Ziyareti boyunca Ferizli’nin doğal güzelliklerinin turizme kazandırılmasını ve sanayide yatırımların yapılması gerektiğini vurguladı.

Projeleri görüştüler

Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak Ferizli Organize Sanayi Bölgesine (OSB) geçen burada Karasu Kaymakamı ve Ferizli Kaymakam Vekili Aziz Mercan, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü ve OSB yönetimi tarafından karşılandı. OSB Bölge Müdürlüğü’nde SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve OSB yönetimi ile bir toplantı gerçekleştiren Vali Kaldırım, Sakarya’da devam eden yeni OSB çalışmaları, lojistik merkez, şehrin yatırım ortamını iyileştirecek ulaşım ağları ve altyapı çalışmaları, mevcut OSB’lerdeki yatırımlar ve devam eden projeleri masaya yatırdı.

Fabrikaları gezdi

Daha sonra OSB bünyesinde üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Arsan Kauçuk Fabrikası, Eraco İklimlendirme ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Fabrikası ile Öztreyler Fabrikası’nda incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerden bilgiler aldı. Gölkent Mahallesi’nde bulunan Büyük Akgöl Gölü’nün çevresini de gezen Vali Kaldırım, göldeki incelemelerin ardından geliştirilecek projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Her alanda yatırım

Her ilçemiz gibi Ferizli’nin de doğa harikası güzellikleri bünyesinde barındırdığına değinen Vali Kaldırım, turizm ve tarım potansiyelinin yüksek olduğu ilçede sanayi alanında da önemli yatırımların bulunduğunu, bugün gerçekleştirdiği temaslarda da Ferizli’ye hangi alanlarda yatırımların yapılabileceği hususunda istişarelerde bulunduklarını söyledi. Belediye Başkanı Gündoğdu ise, “Valimizin ilçemize yaptığı ziyaretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Şahsının devlet yönetimi tecrübelerinden her zaman faydalanacağız” dedi.

Vali Kaldırım, kuş gözetleme kulesinin yanındaki orman yolunda kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Ferizli Belediyesi Meclis Üyesi Mutlu Bülbül’ün hazırladığı motorlu tekne ile gölde tur attı.

 

4 Temmuz 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 909 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU