GEMİSİNİ KURTARAN KAPTAN yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

GEMİSİNİ KURTARAN KAPTAN17 Mart 2020, Salı

Kalecimiz ve kaptanımız Oğuz Pazar günü bir kez daha gemisini kurtaran kaptan unvanını devam ettirdi. Sezon içinde birçok maçta olduğu gibi pazar günü Van deplasmanında da takımına üç puan getiren müthiş kurtarışını yaptı ve takımımızın deplasmandan kayıpsız dönmesini ve yarış içinde yer almasını sağladı.

Van deplasmanı bizim açımızdan olduğu kadar rakip açısından da önemliydi. Bizim içinde onlar içinde bu maç yola devam için kazanılması gereken bir maçtı. Kazanan ve sevinen taraf biz olduk ve biz yolumuza devam ederken, rakibimiz aldığı bu yenilgi ile yola devamı yarıda kesmek zorunda kaldı ve bir üst lig hedefini de gelecek sezona bıraktı.

Aldığımız bu galibiyet ve üç puanla ensemizde sürekli nefesini hissettiren Kırşehir Belediyesi ile puan farkını koruduk. Çünkü Kırşehir’de deplasmanda Kahraman Maraşsporu yenmeyi başardı ve üç puan alarak evine döndü. O nedenle bizim Van karşısında aldığımız bu galibiyet gerçek anlamda hayati öneme haiz olduğunu söylemeliyim.

Takımımız Van karşısında bir hayli eksik bir kadroyla çıkmak zorunda kaldı. Ancak yerlerine oynayanlar eksikleri aratmadı ve aldıkları galibiyetle de teknik patrona biz her zaman hazırız mesajı verdiler. İşte Berk İsmail’in sakatlığı nedeniyle kadroda yer almaması nedeniyle formayı giyme şansı bulan Okan Eken, attığı ve takımımıza kazandırdığı üç puanla verdi giydiği formanın hakkını verdi ve hepimizi sevindirdi ve mutlu etti. 

Kaptanımıza ayrı bir parantez açmak isterim. Bir takımda iyi bir kaleci varsa o takım her zaman bir puanı cebine koymuş demektir. İyi bir golcüsü varsa o zaman o bir puan üç puan olur. Bizim kaptanımız bu sezon formunun adeta zirvesinde. Takımımızın topladığı 51 puanın büyük kısmında onun alın teri, emeği ve de kurtarışları var. İşte o kurtarışlardan birini de Pazar günü Van’da yaptı ve penaltı kurtararak takımımızın o zorlu deplasmandan üç puanla dönmesini sağladı.

Pazar günkü Van deplasmanında formamızı giyen ve sahada kazanma adına ter döken başta kaptanımız ve kalecimiz Oğuz olmak üzere bütün oyuncularımızı tebrik ediyorum. Şimdi rotamızı bundan sonra oynayacağımız maçları kazanmaya çevirdik. Yeter ki biz kazanalım sonra da üstümüzde olan rakiplerimizin kaybetmesini bekleyelim. Zira önümüzde oynamamız gereken daha 6 maç var. Üç puanlık sistemde oynayacağımız bu 6 maç çok şeyi değiştirebilir diyorum ve tamımıza önce Karabük maçı olmak üzere daha sonra oynayacağımız tüm maçlarımızda başarı diliyorum. Van karşısında aldıkları galibiyet nedeniyle de kendilerini alkışlıyorum.

Sürekli futbol ve Sakaryaspordan bahsediyor olmamdan dolayı filenin sultanlarını göz ardı ettim. Sultanlarımız bu sezon öyle büyük başarılara imzalarını attılar ki, onları göz ardı etmiş olmam salon sporlarına aşık biri olan benim için ayıp oldu.

Söylediğim gibi voleybol kız takımımız ikinci ligdeki ilk sezonlarında önlerine çıkanı devirdiler ve yenilgisiz bir şekilde 1.lige çıktılar. Bütün zorluklara rağmen kızlarımızın elde ettiği bu büyük başarı gerçekten ayakta alkışlanacak değerdeydi.

Kulüp başkanı sevgili kardeşimiz Ömer Bektaş, İdris Demir ve Erol Güdüloğlu başta olmak üzere teknik heyette görev alanların tamamını tebrik ediyorum. Ayrıca kızlarımıza maddi manevi destek verenlere de teşekkür ediyorum.

Tabi ki en büyük tebrikim ve teşekkürüm filenin sultanları kızlarımıza olacaktır. Siz her türlü teşekkürü sonuna kadar hak ettiniz. Biz Sakaryalıları sevindirdiniz, mutlu ettiniz. Allah sizleri de sevindirsin ve mutlu etsin diyorum ve yazımı helal olsun size diyerek noktalıyorum.