Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Akyazı’ya iki yeni okul


Akyazı İlçesinde yapımı tamamlanan 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 6 derslikli uygulama anaokulu binaları yüklenici firma tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Yeni eğitim yılı

Akyazı ilçesinin ihtiyacı olan meslek lisesi binası ve bünyesindeki okul öncesi bölümü için yapılan uygulama anaokulu binası 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren bölgedeki vatandaşlara hizmet verecek.

 

Aynı arsada

Akyazı MTAL ve anaokulu binasının bulunduğu 24 bin 200 metrekarelik arsa üzerinde iki yıl önce 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binası hizmete girmişti. Aynı parsel üzerinde önümüzdeki günlerde 24 derslikli ortaokul binasının yapımına başlanacak. Yeni ortaokul binasının önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor.

 

Eğitim kampüsü

Akyazı BatakköyMahallesinde okul inşaatları için ayrılan parsel üzerinde yapılan öğrenci pansiyonu, meslek lisesi, anaokulu ve önümüzdeki yıl hizmete girmesi beklenen ortaokul binasıyla birlikte bölge büyük bir eğitim kampüsüne kavuşmuş olacak.

 

11 proje tamamlandı

Pandemi döneminin yoğun çalışmaları arasında ilimizin ihtiyacı olan okul yapımlarına da devam ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yeni eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde yapımı tamamlanan 11 projenin öğrencilerin hizmetine gireceğini ifade etti.

 

9 ilçede 16 bina

İlimize yeni okul binalarının kazandırılmasının yanında şehirdeki okullarda güçlendirme çalışmalarına da yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirten Durmuş, 2019 yılı Ocak ayında yürürlüğe girenyeni deprem yönetmeliğine göre revize edilen binalar arasında ilk etapta 9 ilçemizde 19 binanın güçlendirme çalışmasının başladığını bildirdi.

 

Eski binalar

Güçlendirme yapılacak binaların hasarlı olmadığına özellikle vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu çalışmaların deprem yönetmeliğindeki bina önem değerine göre kullanım ömrü en eski binalardan başlayarak yapıldığını aktardı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yeni eğitim öğretim yılında hizmete girecek okulların yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederken, yeni okulların ilimiz eğitimine hayırlı olmasını diledi.

 

10 Temmuz 2020 , Cuma Bu haber toplam 11946 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU