Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Kocaali Muhtarlarda Akyüz yeniden


Kocaali Muhtarlar Derneği’nin 3.Olağan Genel Kurulu’nda iki liste yarıştı. Mevcut Başkan Ertuğrul Akyüz yeniden başkan seçildi.

Kocaali Muhtarlar Derneği 3.Olağan kongresi önceki gün Bahçem Park’ta gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Ertuğrul Akyüz’ün açılış konuşması ile başlayan kongre, faaliyet raporlarının okunması, yönetim ve denetim kurullarının ibrası ve yönetim seçimleri ile devam etti.

 

Tiryaki’ye rahmet

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Ertuğrul Akyüz, “Nisan ayı içerisinde yapmayı planladığımız kongremiz salgın hastalık ve İçişleri Bakanlığı genelgesinden dolayı ertelenmişti. Kongre yasaklarının kalkması ile birlikte gerçekleştirdiğimiz seçimlerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Kongremizi daha geniş kapsamlı yapmayı isterdik, ancak pandemi sürecinde kimseyi zor durumda bırakmak istemedik ve hazirun liste ile yapma kararı aldık. Öncelikle benden önceki dernek başkanımız Hüseyin Tiryaki’yi bir kez daha rahmetle yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Gayret gösterdik

Akyüz, “Pandemi sürecinde gösterdikleri gayretlerden dolayı da tüm muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Üç yıldır dernek başkanı olarak görev yapıyorum ve bütün sorunlara birlikte çözüm bulmaya gayret ettik. Muhtar halkla iç içe olan, sorun her ne olursa olsun muhatap aldığı ilk idarecidir. Görevini devletin tüm kurumlarıyla birlikte icra eder. Muhtarın her sorunu ilgili kuruma ulaştırmak ve bunu yaparken adaletli davranmak gibi sorumluluğu vardır. Bizler de geçmiş süreci ilçemize yakışır şekilde yapmak için gayret gösterdik. Dernek başkanınız olarak sizlere üç yıl daha hizmet etmek isterim. Kim kazanırsa kazansın, muhtarlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Akyüz’ün listesi

36 mahalle muhtarının eksiksiz katıldığı seçimler ise çekişmeli geçti. Seçimlerde 19 oy alan Ertuğrul Akyüz ve listesi göreve getirildi. Ali Sarıoğlu’nun listesi ise 17 oyda kaldı. Ertuğrul Akyüz’ün yönetim kurulunda Süleyman Çağlayan, Ergün Tiryaki, Metin Tenkoğlu, Murat Ali Duman, Abdullah Zurnacı, Soner Güney. Yedek Yönetim Kurulu üyeliklerinde Hüseyin İpek, Hüseyin Tunca, Mustafa Temizkan, Selahattin Serhoş, Zekeriya Bağ, Halil Kılıçaslan, Ömer Turgut. Denetim Kurulu Asil Üyelilerine Aydın Uygun, Mevlüt Kaş, Mürteza Oral. Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Baki Filicioğlu, Bilal Hazar ve Halim Yavuz seçildi. 

10 Temmuz 2020 , Cuma Bu haber toplam 986 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU