Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Sesimize kulak verin’


Türk-İş’e bağlı sendikalar dün kıdem tazminatı için Çark Caddesi ve Uzunçarşı’da broşür ve maske dağıttı. Kıdem tazminatından vazgeçmeyeceklerini söyleyen Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman “ Buradan hükümete sesleniyoruz kıdem tazminatına dokunmayın, sesimize kulak verin” dedi.

Kıdem tazminatı

Türk-İş’e bağlı sendikalar kıdem tazminatı için dün broşür dağıttı. Çark Caddesi ve Uzunçarşı’da gerçekleştirilen etkinliğe Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Türk Metal Sendikası Başkanı Olcay Meriç, Koop-İş Sendikası Başkanı Şevket Ulusinan, Tes-İş Sendikası Başkanı İrfan Kabaloğlu, Şeker-İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay ve Harb-İş Sendikası Başkanı İsa Kaya ile işçiler katıldı. Vatandaşlara kıdem tazminatı ile ilgili bilgilendirici broşürlerle birlikte maske dağıtımı da gerçekleştirildi.

 

Genel grev

Maske dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, “Kıdem tazminatının büyük bir bölümünün fona devri ile ilgili bir yasa tasarısından bahsediliyor. Türk-İş’in niyeti her zaman bellidir. Kıdem tazminatının en ufak zerresine dahi dokunulduğu takdirde bunun bir genel grev sebebi olacağı genel kurul karar ı ile sabittir. Türk-İş bu sebeple 81 ilde broşür dağıtıyor. Bizler de Sakarya’da Türk-İş’e bağlı sendikalar ve üyeleri ile birlikte dağıtımımızı gerçekleştirdik. Buradan hükümete sesleniyorum. Türk-İş ayakta! İnşallah hükümet sesimize kulak verir ve bir daha gündeme gelmemek üzere yasa tasarısını kaldırır ” dedi.

11 Temmuz 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1013 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU