Günün Tarihi:8 Ağustos 2020

‘Artık umudumuzu kestik’


Karasu Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, belediyeden hizmet alamadıkları için yolları kendi imkanlarıyla düzenlediklerini söyledi.

Para yok diyorlar’

Traktörüne binerek köy yollarını temizleyip mıcır seren Muhtar Turan, “Biz artık ilçe belediyesinden umudumuzu iyice kestik. Hizmet adına bir şey alamıyoruz. Mahalle muhtarları olarak mahallemizde yapılacak hizmet adına ne varsa kendimiz yapıyoruz. Gerek traktörlerimiz ile gerek ise elimizdeki imkanlarla halkının katkılarıyla sorunlarımızı çözüyoruz. Muhtarlar olarak mahallemizde ki eksiklikleri belediye başkanımıza ya da başkan yardımcılarına bildiriyoruz. Her seferinde aldığımız cevap para yok, halktan para toplayın yardımcı olalım şeklinde oluyor” dedi.

 

Fındık mi verelim?

Turan, “Mahalle halkınızdan para toplarsanız ancak sizlere hizmet getiririz cevabı ne demektir. Bizim geçimimiz tamamen fındığa. Vatandaşımız topladığı fındığı belediyeye vererek mi hizmet alsın. Mahalle olarak 18 aydır bir iğne alamadık. Kısacası kendi işimizi kendimiz yapıyor, sorunumuzu imece usulüyle çözüyoruz. Küçükte olsa belediye tarafından mahallemize pay verilirse sorunlarımızı daha rahat çözeriz. Ayrıca merkez mahallere veriler hizmet kırsal mahallere neden verilmiyor merak ediyoruz. Biz mahalleli olarak kendimizi dışlanmış hissediyoruz” dedi.

13 Temmuz 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 1170 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU