Günün Tarihi:22 Ekim 2020

Ferizli’de terfi merkezi kuruluyor


Ferizli ve Söğütlü’de 45 milyonluk altyapı projesiyle atıksuları Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracak 3 adet paket terfi merkezinin montaj çalışmaları SASKİ ekipleri tarafından sürdürülüyor.

Atıksular ulaştırılacak

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Ferizli ve Söğütlü’de yapımı devam eden 45 milyonluk altyapı projesi kapsamında 3 adet paket terfi merkezinin kurulum çalışmalarına başlandı. Şebeke imalatı ve hat çalışmaları tamamlanan proje dahilinde bölgeye kazandırılan 3 adet paket terfi merkezi ile Ferizli’de toplanan atıksular Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaşacak. Gelecek nüfus potansiyeli düşünülerek hayata geçirilen proje sayesinde bölgede uzun yıllar boyunca altyapı problemi yaşanmayacak.

Doğaya yatırım

SASKİ tarafından yapılan açıklamada, “Son teknolojiye sahip atıksu arıtma tesislerimiz sayesinde şehrimizin atıksularını fiziksel ve biyolojik arıtma işlemlerinin ardından doğaya deşarj ediyoruz. Bir tanesinin montajı tamamlanan, ikisinde montaj çalışmaları devam eden paket terfi merkezlerimiz sayesinde Ferizli’nin atıksuları da Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaşacak. Gerekli işlemlerden geçirilen atıksular daha sonra temiz su olarak doğaya kazandırılacak. Şehrin altyapı ağını her geçen gün daha güçlü hale getirirken aynı zamanda projelerimizde doğaya da yatırım yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

 

16 Temmuz 2020 , Perşembe Bu haber toplam 711 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU