Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Hayvanseverler tepkili!


Adapazarı Belediyesi hayvan barınağı çevresinde bir hayvanseverin çektiği görüntüleri sosyal medyada, ‘hayvanlar canlı gömülüyor’ iddiası ile yayınlaması tüm hayvanseverlerin tepkisini gördü. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ise olaya el koyarak soruşturma başlattığını açıkladı.

Henüz ölmemiş

Adapazarı’nda belediye barınağı çevresinde köpekleri besleyen ve onlara ‘çocuklarımız’ diye hitap eden Sevpati Derneği üyesi bir hayvansever, bir araç içinde ölü köpekleri görünce çekim yapmaya başladı. Çekim esnasında bir köpeğin ölmediğini ve hareket ettiğini gören hayvansever bu görüntüleri sosyal medya üzerinden, ‘köpekleri canlı canlı gömüyorlar" diyerek paylaşmasıyla hayvanseverlerden bu duruma bir anda tepki yağdı.

Paylaşım yaptı

Bu durumu gören ünlü şarkıcı Yusuf Güney’in de, “Zavallı hayvanlara üç̧ beş̧ tane zibidi mahallesinde rahatsız olacak diye bu hayvanları uyutup zehirleyip katletmeyin adam gibi yapın şu görevinizi” sözleriyle paylaşması ise tepkiyi daha da arttırdı. Bu tepkiler üzerine ise Adapazarı Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı.

Belediye açıklama yaptı

Adapazarı Belediyesi ise gelen tepkiler üzerine sosyal medya üzerinden olayla ilgili gerekli tahkikatın başladığını içeren şu açıklamayı yaptı; “Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu kapsamında, hayvanseverlerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte Adapazarı’mızdaki minik dostlarımıza yönelik yaklaşımımız ve gayretli çabalarımız kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu'nun talimatları ile tahkikat başlatılmıştır. Adapazarı'mızdaki her cana çok özel yaklaşmayan, işini hakkaniyetli yapmayan her kim varsa gereği ivedilikle yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine...”

 

 

17 Temmuz 2020 , Cuma Bu haber toplam 1007 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU