Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

Çiftçinin bekleyişi sürüyor


İki yıl önce yayınlanan karara göre 3 yıl üst üste aynı ürünü ekmesi durumunda destekleme alamayacak olan Sakaryalı çiftçiler, 16 milyon lirayı bulan bu desteklerden yararlanabilmek için girişimlerini sürdürürken Ankara’dan gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Münavebe şartı

2018 yılında yayınlanan karara göre 3 yıl üst üste aynı ürünü ekmesi durumunda destekleme alamayacak olan Sakaryalı çiftçilerin umutlu bekleyişi sürüyor. Münavebe şartının kaldırılmaması durumunda çiftçiler bu sene mazot ve gübre ile dane ve silajlık mısır desteklemelerinden de faydalanamayacaklar. Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu konu hakkında girişimlerde bulunarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye iletti.

 

Talepte bulundular

Sakarya’daki verimli topraklarda üst üste aynı ürünün ekilmesinin verim kaybına sebep olmayacağını Bakan Pakdemirli’ye ileten Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Şener Bayraktar, oda başkanları ile birlikte ilimizin münavebe kapsamından çıkarılmasını talebinde bulunmuşlardı.

 

Tever’e ziyaret

Ankara’da gelecek müjdeli haber beklenirken Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulunun girişimleri de sürüyor. Kurul Başkanı Şener Bayraktar Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ile birlikte önceki gün AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’i ziyaret ederek destek istedi. 16 milyon lirayı bulan bu desteğin çiftçi ve Sakarya ekonomisi için önemini Başkan Tever’e ileten Bayraktar ve Ateş, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdiler.

 

Çalışma yapılacak

AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in Ankara’da bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirten İl Başkanı Yunus Tever, Bayraktar ve Ateş’e sorunun çözülmesi için kendisinin de bizzat girişimlerde bulunacağını ifade etti. Tever’e ve Atabek’e desteklerinden ötürü teşekkür eden Şener Bayraktar, “ İnşallah en kısa sürede çiftçimiz için güzel haberler alacağız” dedi.

18 Temmuz 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 4826 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU