Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Ayasofya için şükür duası


Danıştay kararı ile Ayasofya'nın yeniden cami olarak kullanılmasını kutlamak amacıyla AK Parti Sakarya İl Başkanlığı, Adapazarı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kılınan Cuma Namazı sonrasında vatandaşa lokma dağıtarak şükür duası yaptı.

Büyük sevinç

Cuma sonrası gerçekleşen etkinliğe İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İl Başkanı Tever, Ayasofya’nın yeniden cami statüsüne kavuşmasından büyük sevinç duyduğunu dile getirdi. Cuma Namazı sonrasında vatandaşlara tatlı ikram edilip ve şükür duası yaptıklarını belirten Tever, Ayasofya Camii kubbesi altında namazlarda buluşacak olmanın sevinciyle birlikte, şükür duasında bulunmak için bir araya geldiklerini belirtti.

 

Sevinçle karşılandı

Ayasofya’nın tekrardan cami olmasının sevincini yaşadığını ve şükür duası için bir araya geldiklerini belirten Tever, “1934 yılında müzeye dönüştürülen ve o tarihten bu yana Müslümanlar tarafından tekrar cami olacağı gün hasretle beklenen Ayasofya’nın yeniden Cami statüsüne kavuşması tüm yurtta olduğu gibi Sakarya’mızda da sevinçle karşılandı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tüylerimizi diken diken eden ulusa sesleniş konuşmasında da belirttiği gibi, Ayasofya’nın dirilişi, Mescidi Aksa’nın özgürlüğe kavuşmasının habercisidir” dedi.

 

Türkiye’nin haykırışı

Tever, “Ayasofya’nın dirilişi dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesleridir. Ayasofya’nın dirilişi sadece Müslümanların değil, onlarla beraber tüm mazlumların, mağdurların tüm ezilmişlerin, sömürülmüşlerin umut ateşinin yeniden alevlenişidir” dedi. Ayasofya’nın Cami olarak hizmete açılmasının egemen ve güçlü Türkiye’nin haykırışı olduğunu dile getiren Tever, “İşte tüm bu nedenlerden dolayı Ayasofya sadece Ayasofya’dan ibaret değildir” şeklinde konuştu.

 

Güçlü ülke

Başkan Tever, “24 Temmuz’da Ayasofya Camii kubbesi altında namazlarda buluşacak olmanın sevinciyle birlikte, şükür duasında bulunmak için toplanmış bulunuyoruz. Sevincimizi tarif etmeye kelimeler yetmez. Çünkü Ayasofya’nın Cami olarak hizmete açılması egemen ve güçlü Türkiye’nin haykırışıdır. Nizam verilen değil, nizam veren güçlü bir ülke muştusuyla; bu kararın ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi. 

18 Temmuz 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 609 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU