Günün Tarihi:27 Ekim 2020

Koronada örneğiz!


Sağlık Bakanlığı’nın son bir haftalık korona virüs (kovid-19) raporuna göre, Sakarya büyükşehirler arasında en düşük vaka sayısı görülen yer olarak örnek gösterildi.

Bakanlık açıkladı

Sağlık Bakanlığı’nca dün açıklanan haftalık durum raporunda, 13 ile 19 Temmuz tarihleri arasında 100 bin kişiye düşen vaka sayısının Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 15’ten büyük olduğu vurgulanırken, büyükşehirler arasında da Mardin’in 31,2, Gaziantep’in 21.6, Diyarbakır’ın 16.7 ve Konya’nın da 14 kişi ile en yüksek vaka sayısına sahip oldukları belirtildi.

En düşük iller

Bakanlık bunun yanı sıra büyükşehirler arasında son 7 güne ait 100 bin kişiye düşen en düşük yeni korona virüs vaka sayılarında da Sakarya, Balıkesir ve Tekirdağ için 1.5 ve Denizli için 1.3 kişi olduğunu açıkladı. Bu veriler ile birlikte Sakarya korona ile mücadelede örnek şehir oldu.

Kurallara uyum

Koronanın ilk başladığı günlerde en yüksek vaka sayısına sahip illerden biri olan Sakarya, alınan önlemler ve vatandaşların kurallara uyum konusunda gösterdikleri hassasiyetle birlikte vakaların en düşük olan iller arasında yer almasını sağladı

22 Temmuz 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 572 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU