Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Üretim yapan liselere denetim


İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) tarafından pandemi sürecinde maske, dezenfektan, kimyasal temizlik malzemeleri vb. ürünlerin üretiminin yapıldığı meslek liselerine inceleme ziyaretleri yapıldı.

Pandemi sürecinde

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ilimizdeki meslek liseleri ilk andan itibaren hızlıca üretim aşamasına geçerek ihtiyaç duyulan maske, dezenfektan, kimyasal temizlik malzemeleri, koruyucu önlük vb. ürünleri üreterek sürece önemli katkı sağladı. Üretim faaliyetlerini, ürün çeşitliliğini artırarak standartlara uygun şekilde sürdüren meslek liselerimizdeki çalışmalar bu alandaki yetkili kuruluşlar tarafından da sık sık denetleniyor.

Rehberlik yapıldı

Öğretmen ve öğrencilerin yer aldığı üretimlerde güvenlik ve sağlık tedbirlerini hassas bir şekilde uygulayan meslek liselerini, İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkilileri ziyaret ederek üretim esnasında karşılaşılabilecek tehlike ve risklere karşı alınacak tedbirler konusunda rehberlik ve bilgilendirme faaliyetinde bulundu.

Teşekkür

Okulların pandemi döneminde olduğu gibi her zaman vatandaşın hizmetinde olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Üretim yapan meslek liselerimize yönelik İSGB tarafından periyodik olarak yapılan ziyaretler devam edecek. Pandemi sürecinin kahramanı meslek liselerimizin yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerine ortaya koydukları fedakârca çalışmaları nedeniyle teşekkür ederim” dedi.   

23 Temmuz 2020 , Perşembe Bu haber toplam 280 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU