Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Rastgele konteynerler doğal yapıyı bozuyor’


Kaynarca Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı İsmail Kaymak, ilimizin doğal yapısının rastgele konulan konteynerlerle bozulduğunu iddia etti.

Estetiği katlediyor

Kaynarca Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı İsmail Kaymak'ın  yaptığı açıklamada, “Bu şehrin ilçelerine bağlı mahallelerinde güzel doğasına, verimli topraklarına, her köşeye bir konteyner konuyor. Adeta Sakarya’yı konteyner kentine çeviriyoruz. Güzelim doğal yapıyı bozuyoruz. Belediye encümen kararıyla belli bir ücret karşılığı izin verilen konteyner yapıya vatandaş önüne arkasına  eklentiler yaparak adeta estetiği katlediyor.”              

Proje hazırlanmalı

Başkan Kaymak,  “Bizim beklentimiz Büyükşehir İmar Dairesi Başkanlığı’nın kırsal bölgeler için estetik köy tipi projeler hazırlanıp ilçe belediyelerine de dağıtılıp yeni bina yapacaklarında bu projelere uyma mecburiyeti olmasıdır.  Büyükşehir Belediyesinde bu konunun ivedilikle ele alınıp çözüm getirilmesini bekliyoruz” dedi.

 

23 Temmuz 2020 , Perşembe Bu haber toplam 251 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU