Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Çöp bidonları tescillendi


Karasu’da kendi paraları ile aldıkları çöp bidonlarının üzerine mahalle adını yazarak sokaklara yerleştirmeye başlayan muhtarlar halkı memnun etti.

Para yok bahanesi

Karasu’da belediyenin para yokluğunu bahane ederek hizmetlerden yoksun bıraktığı mahallerin muhtarları kendi çözümlerini üretmeye başlamışlardı. Bu kapsamda iki muhtarda maaşları ile çöp bidonu almışlardı.

Mahallenin malı

Yassıgeçit Muhtarı ve Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik ve Ortaköy Muhtarı İsmet Turan kendi paraları ile aldıkları çöp bidonlarına mahallelerinin ismini yazarak tescillemiş oldular.

Kendimiz yaparız

Tetik ve Turan, “Varsın belediye bize çöp konteynırı vermesin. Biz kendi işimizi kendimiz görmekteyiz. Bundan sonra yine hizmet ihtiyaçlarımızı kendimiz görmeye devam edeceğiz. Ancak tek bir talebimiz var nüfus başına düşen bizlerin mahalle halkımıza ücret ne ise mahallemize hizmet olarak bizlere gelsin. Karasu sadece merkezden ibaret değil” dediler.

24 Temmuz 2020 , Cuma Bu haber toplam 1703 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU