Günün Tarihi:1 Aralık 2020

Sokak hayvanları ödeneği nerede?


CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, sokak hayvanlarına yönelik yaşanan üzücü görüntülerle sonrasında, devletin sokak hayvanları için gönderdiğin ödeneğin nereye gittiği sordu.

Keleş, “Geçtiğimiz günlerde Adapazarı Belediyesi hayvan barınağının içlerinde can çekişen hayvanların da olduğu çok sayıda kedi ve köpeğin küçük bir kamyonetin arkasında diri diri gömmeye götürdüğü görüntüler gündem oldu. Tesadüfen çekilen görüntüler dehşet verici. Henüz nefes alan bir canlıyı diri diri toprağa gömmek bir vahşettir.  Sadece personeli görevden uzaklaştırmak sorunu çözmez. Ortada ciddi bir yanlış var. Ne yazık ki bu üzücü görüntüler kentimizde ilk kez yaşanmıyor. Defalarca sokakta yaşayan can dostlarımız farklı nedenlerle gündeme geldi. Her bir canın sorumlusu sorunlara kulak kapatan yöneticilerdir. O nedenle bir kaç personeli görevden uzaklaştırmak yetmez. Sorumlu herkes hesap vermelidir" dedi. Keleş, "Belediye şunun da hesabını vermeli; devletten sokak hayvanları için alınan ödenekler nereye gidiyor?  Can dostlarımızın yaşam hakkını korumak için alınan paralar birilerinin cebine mi gidiyor? Diye sorarken herkese evlerinin önüne bir kap su koyması çağrısı yaptı.

 

24 Temmuz 2020 , Cuma Bu haber toplam 582 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU